لزوم گفتمان سازی و مشارکت همگانی در تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی

رشت- معاون دانش و پژوهش سپاه قدس گیلان با اشاره به برگزاری همایش ملی اقتصاد مقاومتی آذر ماه امسال در این استان، گفت: گفتمان سازی و مشارکت همگانی در تحقق اقتصاد مقاومتی ضروری است.

گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ غلامرضا غدیری پیش از ظهر یکشنبه در نشست خبری برگزاری همایش ملی تحقق اقتصاد مقاومتی در گیلان با اشاره به برگزاری این همایش در آذر ماه امسال، اظهار کرد: این همایش دارای هشت محور کلی و ۵۵ زیرمحور است که در دانشگاه گیلان برگزار می شود.

وی با بیان اینکه تاکنون ۹۰ مقاله از سراسر کشور به دبیرخانه این همایش ارسال شده است، گفت: به شرکت کنندگان در این همایش گواهی‌ حضور و به مقالات نیز برند علمی اعطا می شود.

سرهنگ غدیری در ادامه به برخی از اهداف برگزاری همایش ملی اقتصاد مقاومتی اشاره و تصریح کرد: اتصال هدفمند بین علم، دانش و اقتصاد از یک سو و پر کردن خلاء‌هایی موجود بین شاخص‌های اشاره شده و همچنین توجه ویژه به حوزه علوم دانش‌بنیان که مورد تأکید رهبری است از مهم ترین این اهداف است.

معاون دانش و پژوهش سپاه قدس گیلان با بیان اینکه باید از تمام ظرفیت‌های دانشی و پژوهشی سراسر کشور برای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی در این استان استفاده شود، گفت: دشمن با سوء استفاده از اقتصاد تک محصولی ایران، با حربه و توطئه‌های مختلف ما را تحت فشار قرار می دهد.

وی تأکید کرد: به فرموده مقام معظم رهبری اقتصاد کشور باید درون‌زا و برون‌نگر باشد و تنها راه رسیدن به این هدف نیز پیاده‌سازی اهداف کلان اقتصاد مقاومتی است.

سرهنگ غدیری گفتمان‌سازی و مشارکت همگانی در اقتصاد مقاومتی را از دیگر محورهای همایش ملی تحقق اقتصاد مقاومتی در گیلان عنوان کرد و گفت: ظرفیت و کارکردهای بسیج سازندگی و سایر اقشار بسیجی، بهره‌مندی سپاه قدس از ظرفیت بسیجیان گیلان و ظرفیت‌ها و چالش‌های صنایع تبدیلی در گیلان از دیگر محورهای این همایش است.

معاون دانش و پژوهش سپاه قدس گیلان با اشاره به اینکه اسلام برای تمام ابعاد زندگی انسان‌های برنامه‌ دارد، تصریح کرد: در این میان موضوعات اقتصادی و مالی با توجه به اهمیت در کنار بحث‌های فرهنگی، تربیتی و اعتقادی همواره مورد توجه دین اسلام بوده است.

غدیری با بیان اینکه کسب سرمایه‌های اجتماعی بزرگ‌ترین هدف دین اسلام و انقلاب اسلامی است، بیان کرد: در ۴۰ سال گذشته دشمن برای ضربه به این انقلاب و نظام از تمام حربه‌ها استفاده کرده است.

وی با تأکید براینکه امروز حربه دشمن فشار اقتصادی برای دور کردن مردم از آرمان های نظام است، افزود: رهبر معظم انقلاب در این باره می فرمایند اگر از گردنه سخت اقتصادی به سلامت عبور کنیم دشمن ناامید خواهد شد.

معاون دانش و پژوهش سپاه قدس گیلان در ادامه با اشاره به ارائه ۱۲ راهکار توسط رهبر معظم انقلاب برای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی، گفت: رهبر انقلاب مردم و مسئولان را دو بال تحقق اهداف و سیاست‌ها ۱۲گانه اقتصاد مقاومتی برشمرده‌اند.

وی با بیان اینکه راهبرد استراتژیک اقتصاد مقاومتی در حقیقت گفتمان جدیدی است که ریشه در اسلام و تاریخ انقلاب اسلامی دارد، ادامه داد: تبیین و ترویج اهداف و چشم‌اندازهای اقتصاد مقاومتی نخستین گام برای تحقق این استراتژی است.

غدیری با تأکید بر اینکه سپاه قدس با همکاری سایر نهادها با جدیت پیگیر این موضوع در استان گیلان است، اظهار کرد: گیلان در حوزه تولید محصولات کشاورزی نقش مهمی در کشور دارد که باید از این ظرفیت‌ها در راستای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومت استفاده شود.

کد خبر 4762314

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 10 =