حمایت از تولید و کارآفرینان رسالت مدیران است

قزوین- استاندار قزوین گفت: رسالت مدیران حمایت جدی از تولید و کارآفرینان و رفع موانع در مسیر تولید و صادرات برای کمک به اشتغال و رونق اقتصاد است.

به گزارش خبرنگار مهر، آیین تجلیل از واحدهای نمونه استاندارد استان قزوین روز یکشنبه با حضور نیره پیروز بخت رئیس سازمان ملی استاندارد،  جمالی پور استاندار، مدیران دستگاههای اجرایی، مدیران واحدهای تولیدی و صنعتی روز یکشنبه در سالن اجتماعات دانشگاه علوم پزشکی قزوین برگزار شد.

هدایت الله جمالی پور در این مراسم گفت: همکاری متقابل با دنیا و اتکا به تولید داخلی باید مورد توجه مدیران باشد تا بتوانیم از چالش ها عبور کنیم.

وی بیان کرد: باور داریم که با استفاده از ظرفیت داخلی کشور و علم و فناوری روز می توانیم به توسعه برسیم و امروز با جرات می توان اذعان کرد ‌جمهوری اسلامی می تواند با منافع «برد در برابر برد» به توسعه دست یابد.

استاندار قزوین تصریح کرد: با بهره گیری از دانش و علوم جهانی و نگاه سودآوری دو جانبه قادریم با تعامل به موفقیت برسیم زیرا کشور ثروتمندی هستیم و امکانات ما غنی است که اگر قدر خود را بدانیم و از این منابع بخوبی استفاده کنیم می توانیم به نتیجه برسیم.

وی اظهارداشت: هیچ کسی در ایران دنبال بستن دروازه های کشور به روی دیگران نیست و رویکرد دولت نیز سیاست برد برد و تعامل با جهان است.

جمالی پور یادآورشد: در سال های گدشته تلاش شد ظرفیت های جدیدی در کشور ایجاد شود اما استکبار زیاده خواهی کرد و مانع شد اما با ایستادگی مردم و تلاش همه ئجانبه و استفاده از همه ظرفیت ها امیدواریم بر مشکلات غلبه کنیم.

وی اضافه کرد: اگر بخواهیم در دنیا نقش خود را ایفا کنیم باید تعامل با کشورها را تقویت کنیم و ضمن حفظ ارزشها و باورهای خود به توسعه مناسبات بیندیشیم.

استاندار قزوین در ادامه گفت: استاندارد برای حضور در بازار فشرده کنونی ضروری است هر چند بعد از ۱۲۳ سال از اولین گام صنعتی کشور و شکل گیری استاندارد و ورود به توسعه صنعتی گام های ارزشمندی بر داشته شده اما هنوز در برخی عرصه ها به استانداردهای لازم دست نیافته ایم و این که برخی کشورها که سابقه صنعتی شدنشان با ایران مساوی است اما امروز خیلی جلوتر رفته اند برای ما جای سوال دارد.

وی بیان کرد: در تولید محصولات استاندارد و صادرات کالاهای برند و شاخص می توانیم جایگاه شایسته تری را برای خود رقم بزنیم و همانگونه که با وحدت توانستیم در جنگ پیروز شویم امروز در جنگ اقتصادی و نرم نیز قادریم با اتکا به ظرفیت های ارزشمند خود در داخل به موفقیت برسیم.

استاندار قزوین تصریح کرد: البته سخت گیری در برخی مواقع لازم است زیرا  اگر این حداقل استاندارد هم رعایت نشود مردم متضرر خواهند شد و آسیب می بینند اما وظیفه داریم با تولید کننده مهربان باشیم و برای گره گشایی از مشکلات تولید عزم جدی داشته باشیم.  

جمالی پور افزود: تولیدکنندگان در شرایط کنونی مجاهدان عرصه اقتصادی محسوب می شوند البته ما نیز می دانیم تولید امروز در شرایط سخت تحریم ها کاری بزرگ است.
 
استاندار قزوین تصریح کرد: در شرایط کنونی ما مدیران هیچ وظیفه ای جز حمایت از تولید، همراهی با کارآفرینان نداریم و باید از توقف تولید جلوگیری کنیم.

وی بیان کرد: امروز جهان با مالیات اداره می شود هرچند سیاست های مالیاتی در کشور ما غلط است و باید اصلاح شود و در این میان بازنگری و تغییر در سیاست های بانکی به نفع تولید از دیگر نیازهاست.

استاندار قزوین اظهارداشت: دادن تسهیلات با بهره 23 درصدی در تولید معنا ندارد و این رویکرد باعث شده در استان قزوین تعداد ۲۸ واحد صنعتی تنها به دلیل بدهی بانکی مصادره شوند و کار و تولید متوقف شود که نگران کننده است.

جمالی پور گفت: توسعه پایدار در کشور و ایجاد رفاه برای مردم هدف اصلی مدیران در شرایط کنونی است.

کد خبر 4762327

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 9 =