مجلس با طرح بودجه دوسالانه مخالفت کند

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با بیان اینکه مجلس با طرح بودجه دوسالانه مخالفت کند، گفت: اگر دوسالانه کردن بودجه شکل بگیرد، تکلیف بودجه شرکت‌های دولتی کاملاً مبهم می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، اسدالله بادامچیان دبیرکل حزب موتلفه اسلامی که در پایان نشست دبیران حزب متبوعش سخن می گفت با بیان اینکه مجلس باید با طرح بودجه دوسالانه مخالفت کند، گفت: این دولت که نتوانسته در ۶ سال بودجه کشور را مطابق با درآمد و هزینه واقعی ارائه دهد و در سال‌های گذشته بخش های مؤثری از بودجه عمرانی کشور را هزینه بودجه جاری کرده است، حالا به طور تعجب‌آور می‌خواهد بودجه دوسالانه به مجلس ارائه دهد. این امر مشکلاتی بیشتر از بودجه نویسی ناقص فعلی برای کشور و مردم ایجاد می کند.

وی با اشاره به اینکه بودجه شرکت ها در یکسال مالی مورد حسابرسی و بازرسی قرار می گیرد، افزود: دوسوم بودجه، بودجه شرکت های دولتی است. اگر دوسالانه کردن بودجه شکل بگیرد، تکلیف بودجه شرکت‌های دولتی کاملاً مبهم می شود.

دبیرکل حزب موتلفه تاکید کرد: از رئیس جمهور که به حکم اصل ۱۲۶ قانون اساسی مسئولیت امور برنامه و بودجه را مستقیماً برعهده دارد میخواهیم در بودجه نویسی مطابق قانون اساسی عمل شود.

بادامچیان گفت: کشور را باید با مالیات اداره کرد. در تمام دنیا درآمد بودجه در کلان اختصاص به اخذ مالیات دارد. چرا دولت نمی تواند مالیات حقه را وصول کند؟ بویژه از صاحبان درآمد بیشتر و میلیاردرها و چرا در طول ۶ سال هیچ اقدامی جدی صورت نداده است.

وی افزود: رئیس سازمان امور مالیاتی کشور می گوید از سیصدهزار نفر کسانی که در تراکنش های مالی نشان می دهد درآمد میلیاردی دارند، نیمی از آنها اصلاً مؤدی مالیاتی نیستند و بقیه هم مالیات لازم را نمی دهند و فرار مالیاتی دارند. ما انتظار داریم دولت تدابیری بیندیشد که صاحبان درآمد خود سهم خویش را در اداره کشور با مالیات بپردازند. در این زمینه بیش از همه رئیس جمهور، وزیر اقتصاد و دارایی و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی باید پاسخگو باشند.  

بادامچیان از مجلس خواست که به مغایرت طرح بودجه دوسالانه با قانون اساسی و اصل ۵۲ توجه کرده، بودجه دوسالانه را نپذیرند و آن را به دولت بازگردانند.

وی همچنین ضمن گرامیداشت سالگرد تسخیر لانه جاسوسی و نام شهدای دانشجوی شرکت کننده در انقلاب دوم، خاطره سخنرانی شجاعانه امام خمینی(ره) در مقابله با کاپیتولاسیون آمریکایی رژیم طاغوت در ۴ آبان ۴۳ را یادآوری کرد که منجر به تبعید امام خمینی در ۱۳ آبان ۴۳ شد.

دبیرکل حزب موتلفه تصریح کرد: آمریکا از آغاز ارتباط با ایران در دوران محمدشاه قاجار تاکنون همواره در صدد سلطه بر ایران و غارت منابع ملی و تحقیر ایرانیان بوده و نمونه بارز آن تحمیل دیکتاتورانه کاپیتولاسیون درباره مستشاران نظامی آمریکا در ایران در سال ۴۳ است.

بادامچیان گفت: مؤتلفه اسلامی در آن سال‌های خفقان در چاره اندیشی برای تحمیل کاپیتولاسیون به نظر امام(ره) عمل صادقانه کرد و شهدای چهارگانه ۲۶ خرداد ۴۴، خون پاک خود را در مجازات مزدور آمریکا به راه خدا اهدا کردند و یارانمان چون عسگراولادی و عراقی و سایر یاران حدود ۱۴ سال در زندان های مهیب طاغوت، مقاومت و فداکاری را اثبات کردند.  

وی با بیان اینکه آمریکا در اجرای کاپیتولاسیون شکست خورد، یادآور شد: درواقع آمریکا اثبات کرد که سازش و تسلیم در برابر جهانخوارگی را کافی نمی داند و تحقیر و ذلت و برنامه های ناجوانمردانه را حتی در برقراری کاپیتولاسیون تحمیل می‌نماید.  

دبیرکل حزب موتلفه افزود: آمریکا در این ۴۰ سال انقلاب اسلامی نیز یک روز از خصومت ورزی با ملت ایران کوتاهی نکرده است و ملت ایران نیز با هوشمندی و بصیرت، آمریکا را رسوا  و به شکست کشانده است.

بادامچیان درباره اوضاع عراق و لبنان گفت: خواسته های به حق مردم نباید با طرح های خائنانه  استکبار آسیب ببیند. ملت های منطقه باید مراقب نفوذی های دشمنان در صفوف خود باشند.  

وی با اشاره به سخنان مهم رهبر انقلاب در مراسم دانش آموختگی دانشگاه های ارتش، اظهار داشت: مطالبات مردم عراق و لبنان در چارچوب های قانونی قابل تأمین است.

دبیرکل حزب موتلفه با اشاره به اینکه مردم این دو کشور باید بدانند اولویت اصلی علاج ناامنی است، تاکید کرد: امنیت کلید ورود به حل هر مشکلی است. آمریکا و رژیم صهیونیستی با ناامن سازی کشورهای خطوط مقاومت می خواهند تضمینی برای امنیت خود پیدا کنند.

بادامچیان با اشاره به بخش دیگری از سخنان رهبری، گفت: ایشان فرمودند: «نیروهای مسلح باید آمادگی لازم برای مقابله با فتنه را داشته باشند. این آمادگی دشمنان را از درگیری بازمی دارد.

وی با هشدار نسبت به دوقطبی سازی های کاذب و حاشیه پردازی های رئیس‌جمهور در سخنان یک ماهه اخیرش تصریح کرد: رئیس‌جمهور باید هوشیار باشد و آمریکایی ها را ناامید سازد. به نظر می رسد آمریکایی‌ها در تدارک یک جنگ موریانه ای برای سست کردن ارکان دولت و مجلس و دستگاه قضایی هستند. رؤسای قوا باید از هر زمانی هوشیارتر عمل کنند.

دبیرکل حزب موتلفه  با اشاره به اینکه امسال سال رونق تولید ملی است از تلاش های دستگاه قضایی برای راه اندازی کارگاه ها و بنگاه های تولیدی تشکر کرد و گفت: دولت نباید به سمتی برود که مملکت را تعطیل کند. ۵۰۰ کارگاه تولیدی توسط قضات شجاع و با تدبیر راه اندازی شده است.

بادامچیان اضافه کرد: دولت باید با دستگاه قضایی همکاری کند و به راه اندازی کارگاه های تعطیل شده یا نیمه تعطیل کمک کند و کمک کار قوه قضائیه باشد.

وی پیوستن ایران به پیمان شانگهای را یک موقعیت ارزشمند ذکر کرد و اظهار داشت: امروز ایران اجازه ورود به یک بازار دو میلیارد نفری را پیدا کرده است.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی گفت: حزب متبوعش طی ده سال گذشته در مذاکراتش با دولتمردان چین و دیگر اعضای پیمان شانگهای همواره بر عضویت ایران در این پیمان اصرار و این موضوع را در صدر وظایف و تلاش های خود قرار داده است.

بادامچیان با بیان اینکه دولت امروز فرصت بازار پیمان شانگهای را در پیش رو دارد، تاکید کرد: دیپلماسی اقتصادی دولت باید در این باره مسئولانه عمل کند. این یک فرصت طلایی برای رونق تولید و اشتغال برای جوانان کشور است.

وی با اشاره به سالروز رحلت مرحوم حبیب الله عسگراولادی دبیرکل اسبق حزب مؤتلفه اسلامی و دبیرکل فقید جبهه پیروان خط امام و رهبری گفت: مرحوم عسگراولادی یک رجل سیاسی و مذهبی بود که عمر خود را در همگرایی نیروهای مؤمن به انقلاب و تجهیز آنها در برابر توطئه های آمریکا گذراند؛ او معتمد امام و رهبری و مجاهدی صادق، صالح و کارآمد بود. یاد او را گرامی می داریم و بر مسیر درست او که همدلی و همگرایی و وحدت نیروهای انقلاب است، پای می فشاریم.

کد خبر 4762397

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 0 =