۹۷۰ هکتار اراضی ملی در خراسان رضوی رفع تصرف شد

مشهد - رئیس کل دادگستری خراسان رضوی گفت: ۹۷۰ هکتار اراضی ملی و دولتی این استان از ابتدای امسال تاکنون رفع تصرف و آزاد شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از مدیریت روابط عمومی و ارتباطات دادگستری خراسان رضوی، غلامعلی صادقی، رئیس‌کل دادگستری استان خراسان رضوی از آزادسازی ۹۷۰ هکتار از اراضی ملی در پنج ماهه ابتدای سال خبر داد و اظهار کرد: یکی از سیاست‌های اصلی و مهم دوره جدید مدیریت دستگاه قضایی کاهش ورودی پرونده به محاکم قضایی است که این امر با اقدامات مستمر پیشگیرانه دستگاه‌ها و سازمان‌ها از جمله ایجاد اکیپ‌های گشت مستمر به منظور جلوگیری از تصرف و تغییر کاربری اراضی ملی است.

وی تصریح کرد: بیش از ۹۷۰ هکتار از اراضی ملی و دولتی به ارزش این اراضی افزون بر ۲۰ هزار و ۹۸۹ میلیارد ریال از ابتدای سال ۹۸ تاکنون صورت پذیرفته است.

صادقی در ادامه اظهار کرد: از ابتدای سال ۳۸۶ مورد قلع و قمع تغییر کاربری‌های غیرقانونی و مستحدثات غیرمجاز در اراضی ملی و اعاده به وضع سابق صورت پذیرفته است.

رئیس‌کل دادگستری استان خراسان رضوی ادامه داد: این آمار در حوزه‌های ادارات مختلف از جمله منابع طبیعی و آبخیزداری، سازمان ملی زمین و مسکن و جهاد کشاورزی استان صورت پذیرفته است.

رئیس‌کل دادگستری استان خراسان رضوی عنوان کرد: امر پیشگیری مقدم بر اقدامات مقابله‌ای و سلبی است و هزینه‌های آن نیز کمتر خواهد بود لذا مدیران و مسئولان استانی بایستی با مدیریت و برنامه‌ریزی مناسب و نگاه پیشگیرانه به موضوعات از تصرفات اراضی ملی جلوگیری کنند.

وی گفت: دستگاه قضایی در امر پیشگیری از وقوع جرم و مبارزه جدی با فساد عزم راسخ داشته و در این راستا قطعاً نیازمند مشارکت و حضور مردم نیز است و در برخورد با متخلفین و مجرمان در چهار چوب قوانین و مقررات با قاطعیت رفتار خواهد کرد.

کد خبر 4762515

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 6 =