متهمان جرایم خفیف در منابع طبیعی مهدی‌شهر به‌کارگیری شدند

مهدی‌شهر- رئیس اداره منابع طبیعی مهدی‌شهر بابیان اینکه متهمان جرایم خفیف در عرصه‌های منابع طبیعی به‌کارگیری شدند، گفت: این اقدام در راستای ترویج فرهنگ احیای منابع طبیعی صورت گرفته است.

به گزارش خبرنگار مهر، حمیدرضا عبدوس عصر یک‌شنبه در گفتگو با خبرنگاران به میزبانی اداره منابع طبیعی مهدی‌شهر ضمن بیان اینکه با رایزنی کارشناس حقوقی، دادستان و سایر قضات دادگستری و دادسرای شهرستان، صدور قرار تعلیق تعقیب اجرایی شد، ابراز دشت: این اقدام گامی مهم در اداره منابع طبیعی استان سمنان بود برای اولین بار در مهدی‌شهر به حال اجرا درآمد.

وی افزود: تعدادی از متهمان حوزه قضایی این شهرستان بعد از صدور قرار تعلیق تعقیب به خاطر جرایم ارتکابی با اجازه حاصله از ماده ۸۱ قانون آیین دادرسی کیفری به دستور مقام قضایی و با هماهنگی و نظارت اداره منابع طبیعی این شهرستان، اقدام به اصلاح تشتک‌های درختان اطراف جاده سمنان-مهدیشهر کردند.

رئیس اداره منابع طبیعی مهدی‌شهر هدف از اجرای این طرح را ترویج فرهنگ منابع طبیعی عنوان کرد و ابراز داشت: یکی از مزیت‌های این گونه طرح‌ها اجرای سیاست‌های کلی نظام قضایی کشور مبنی بر کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها و اصلاح و تربیت افراد بزهکار است که امیدواریم این اقدامات بتواند از تعداد زندانیان کاسته و به‌نوعی به محیط‌زیست و منابع طبیعی نیز کمک کند.

عبدوس از اجرای پروژه‌های آبخیزداری در چهار حوزه شهرستان مهدی‌شهر خبر داد و تصریح کرد: اجرای این پروژه‌ها باعث تثبیت خاک و تقویت پوشش گیاهی و تغذیه سفره های آب زیرزمینی و کاهش خسارت سیلاب به اراضی کشاورزی و منازل مسکونی می‌شود.

وی افزود: هدف از اجرای این پروژه‌ها جلوگیری از فرسایش خاک، کاهش خطر بروز سیلاب‌ها، استفاده بهینه از هرزآب، کاهش شیب آبراهه‌ها، پیشگیری و کاهش اثرات خشکسالی، تغذیه سفره‌های آب زیرزمینی و آبدهی قنوات و چشمه‌ها و در نهایت رضایت اهالی ساکن در این بخش‌ها است.

کد خبر 4762536

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 1 =