انجمن حمایت از مصرف کنندگان ظرفیتی مهم برای رصد و پایش بازار است

بندرعباس - معاون هماهنگی اموراقتصادی استانداری هرمزگان گفت: انجمن حمایت از مصرف کنندگان ظرفیتی مهم در رصد بازار است و هرمزگان در دفاع از حقوق مصرف کنندگان در سطح کشور پیشرو بوده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، ایرج حیدری در نشست با اعضای انجمن حمایت از مصرف کنندگان استان با اشاره به فلسفه وجودی دولت ها، عنوان کرد:ماموریت مهم دولت ها صیانت از حقوق اساسی مردم است و فلسفه وجودی آنها نیز ایجاد آرامش در جامعه است.

وی گفت: بهترین مدافع حقوق مصرف کنندگان خود آنها هستند که با گزارش به موقع تخلفات زمینه پیگیری تخلفات را از سوی دستگاه‌های نظارتی فراهم می سازند و در این زمینه تشکیل های صنفی بهترین راهکار برای دفاع حقوق مردم هستند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان در همین رابطه خاطرنشان کرد: تشکل های صنفی می توانند با انعکاس دغدغه های مردم هم یاری گر تولید کنندگان  و مدافع مصرف کنندگان با کنترل و نظارت بر بازار باشند و در این رابطه قانون اختیارات خوبی در اختیار آنها قرار داده است.

حیدری تصریح کرد: هرمزگان در دفاع از حقوق مصرف کنندگان در سطح کشور پیشرو بوده و راه اندازی سامانه اعلام قیمت کالا های اساسی ، استقرار کانکس های گزارش تخلفات در سطح شهر برای دسترسی بهتر مردم به بازرسان و ایجاد تشکل های صنفی به همت سازمان صمت استان بخشی از اقدامات استان در دفاع از حقوق مصرف کنندگان بوده است.

وی گفت: انجمن حمایت از مصرف کنندگان ظرفیت مهمی در رصد و پایش بازار است و به عنوان بازوی کمکی دستگاه های اجرایی برای پیشبرد امور مرتبط با حوزه بازار است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان خاطرنشان کرد: انجمن حمایت از مصرف کنندگان می توانند زبان گویای مردم و دولت در زمینه مدیریت بهتر بازار  باشند و از هرگونه اقدامات برای تحکیم بیشتر آرامش در بازار توسط این صنف حمایت می گردد.

حیدری تصریح کرد: انتظار است به صورت منظم تحولات بازار از سوی دستگاه های اجرایی ذیربط پایش و رصد تا امور به خوبی مدیریت گردد تا از بروز سو استفاده های احتمالی جلوگیری شود.

وی گفت: با اقدامات و تلاش های صورت پذیرفته شده مجموعه دستگاه‌های اجرایی و بخش خصوصی ثبات خوبی در بازار هرمزگان حاکم است.

در پایان این نشست اعتبار نامه های انجمن های حمایت از مصرف کنندگان توسط دکتر حیدری معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان به آنها اعطا شد.

کد خبر 4762742

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 8 =