۱۳ آبان روز قدرت ملت ایران/اخراج آمریکا از ایران ۴۰ ساله شد

همدان - ۱۳ آبان ماه امسال حضور گسترده دانش آموزان در صفوف راهپیمایی رقم خواهد خورد چراکه ۴۰ سال از اخراج آمریکا از ایران می گذرد و باید این رویداد مهم و فرصت مغتنم را بزرگ شمرد.

خبرگزاری مهر - گروه استان ها: ۱۳ آبان هر سال یاد آور ۳ جوشش برخاسته از دانش و بینش در جریان نهضت بزرگ اسلامی مردم ایران در مقابل ظلم، استبداد و استکبار است.

روشنگری حکیمانه حضرت امام خمینی (ره) در مدرسه فیضیه در قلب تپنده دانش ایمانی و فقه ربانی و واکنش رژیم سلطنتی در تبعید ایشان در روز ۱۳ آبان ۱۳۴۳ نشان از پیروزی مطلق منطق برخاسته از بینش الهی بر منطق متکی بر زور و خودکامگی داشت.

شهادت دانش آموزان ایرانی در ۱۳ آبان سال ۱۳۵۷ در راه بیان خواسته های برحق ملت بزرگ ایران در محوطه دانشگاه تهران نیز نشان داد که ظلم و استبداد ضد دانش و آزادگی است و دانش برخاسته از ایمان محصلان ایرانی حکومت استبدادی وابسته را به عجز می کشاند و دانشجویان مسلمان پیرو خط امام نیز در ۱۳ آبان سال ۱۳۵۸ نشان دادند که دانش، بینش و ایمان انقلابی می تواند بزرگترین دشمنان نظام و انقلاب را به زانو در آورد.

مسیر امام و شهدای راه استقلال و آزادی ادامه دارد

این تجربه گران سنگ استبداد و استکبار ستیزی، تکلیف سنگینی بر دوش دانشگاهیان و دانش آموزان ایران اسلامی قرار داده به طوری که باید با تکیه بر تعهد، کسب تخصص و دانش برخاسته از ایمان، مسیر مقدس امام راحل و شهدای راه استقلال و آزادی را ادامه دهند.

اما دانش آموزان و اقشار مختلف مردم جای جای استان همدان امسال نیز همچون سال های گذشته در راهپیمایی این روز بزرگ شرکت می کنند چراکه ۴۰ سال از اخراج آمریکا از ایران می گذرد و باید این رویداد مهم و فرصت مغتنم را بزرگ شمرد.

امسال طبق اطلاعیه های صادر شده مسیر راهپیمایی روز ۱۳ آبان ماه در همدان از میدان آرامگاه بوعلی سینا آغاز و به میدان امام خمینی(ره) ختم و تجمع در این مکان انجام می شود و با سخنرانی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام دانش آموزان و راهپیمایان یکبار دیگر اقتدار ایران را فریاد می زنند و سالروز بیرون راندن امریکا از ایران را یادآور می شوند.

یکی از بازاریان شهر همدان که خاطرات روزهای انقلاب را به یاد دارد در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه سالهای ۵۷ و ۵۸ من هم دانش آموز بودم و حال و هوای مدارس همدان با حال و هوای این روزها قابل قیاس نبود، گفت: سال ۵۷ در بیشتر و ۱۳ آبان که دانش آموزان بسیاری به شهادت رسیدند را به یاد دارم.

خیزش دانش آموزان همدانی زودتر از سایر استان ها آغاز شد

محمد مسگریان با بیان اینکه در سال های انقلاب مردم مجاهد همدان همراه با دیگر استان ها در فعالیت های مبارزاتی شرکت داشته و در این راه شهیدان بسیاری تقدیم اسلام و انقلاب کردند، حماسه خونین ۳۰ مهر سال ۱۳۵۷ نقطه عطفی در تاریخ مبارزات مردم همدان بود و با توجه به حضور گسترده دانش آموزان و دانشجویان در این حماسه، به عنوان خیزش دانش آموزی از آن یاد می شود.

وی با بیان اینکه حماسه ۳۰ مهر ۵۷ تا اواخر آبان ماه همان سال ادامه داشت و همدان و دیگر شهرستان های استان همدان درگیر تظاهرات و ضد و خورد با نیروهای سرکوب گر رژیم طاغوت بودند، گفت: قیام دانش آموزی و دانشجویی مردم همدان که از ۳۰ مهر آغاز شد تا ماه های بعد ادامه داشت و تا بهمن همان سال و پیروزی انقلاب اسلامی ایران، خون شهیدان این حماسه  مسبب برکات بسیار در جریان انقلاب شد.

مسگریان با بیان اینکه این روزها که دشمنان علیه ایران اسلامی به هر کاری دست می زنند ضرورت حضور گسترده مردم و دانش اموزان در راهپیمایی امروز دوچندان است، گفت: حضور گسترده مردم در راهپیمایی سالروز حماسه تاریخی ۱۳ آبان یادآور روزهای تاریخی ایران اسلامی است.

یکی از دانش آموزان همدانی نیز در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه امروز روز مقابله با استکبار جهانی است و آمده ایم تا نشان دهیم می توان از حق خود دفاع کرد و مقابل استکبار ایستاد، گفت: حماسه روز ۱۳ آبان با مشت های گره کرده دانش آموزان رقم خورد.

ایران مقابل استکبار ایستاده و مقاومت خواهد کرد

محسن جهانی با بیان اینکه دانش اموزان آینده سازان این سرزمین هستند، گفت: ۱۳ آبان پیام هایی به همراه دارد و نشان می دهد ایران مقابل استکبار خواهد ایستاد و مقاومت خواهد کرد.

وی با بیان اینکه دشمنان تصور می کنند دانش آموزان این روزهای ایران شاید از بصیرت کافی برخوردار نیستند و از مسایل دنیا دورند در حالی که اینگونه نیست، گفت: دشمنان در خیال خام به سر می برند چراکه بصیرت دانش آموزان روز به روز افزایش می یابد.

یکی دیگر از افرادی که برای شرکت در راهپیمایی ۱۳ آبان خود را به میدان آرامگاه بوعلی رسانده است در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه برای انقلاب خون های بسیاری داده ایم، گفت: یکبار دیگر شاهد شور و حماسه ای که به دست دانش آموزان رقم می خورد خواهیم بود.

بعقوب اعتصامی با بیان اینکه ۱۳ آبان ماه حوادث مهمی در ایران رقم خورده است، گفت: نسل چهارم انقلاب به تاسی از شهدای دانشجو و دانش‌آموز کم کم به صف های راهپیمایان همدان می پیوندند و شکوه و عظمت خواهند افرید.

وی با بیان اینکه دانش آموزان و نوجوانان در عرصه های مختلف علمی فرهنگی و اجتماعی نقش ایفا می کنند و همین برای ایران مهم است، گفت: روز ملی مبارزه با استکبار جهانی، نماد حقانیت اقدام انقلابی دانشجویان مسلمان پیرو خط امام(ره) در تسخیر لانه جاسوسی آمریکاست.

اعتصامی با بیان اینکه یوم الله ۱۳ آبان نماد شکسته شدن ابهت کذایی آمریکای جهانخوار است، گفت: مردم با حضور خود در راهپیمایی ۱۳ آبان بار دیگر دنیا را از جنایات آمریکا با خبر خواهند کرد.

آری واقعه ۱۳ آبان به دل‌های مؤمنان قوت بخشید و غروری مقدس و حماسه آفرین را در آنان زنده کرد و پرتوی تابناک از انوار الهی بر آنان تابانید و درس‌هایی بزرگ از شهادت و رشادت و دلیری به آنان آموخت و امسال نیز یک بار دیگر در سیزدهم آبان، مردم سرافراز ایران و استان همدان به همه‌ مستضعفان جهان نشان می دهند که دیوار ستم، شکستنی است.

کد خبر 4762950

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 9 =