۱۳ آبان؛ روزی که عظمت پوشالی آمریکا در ذهن ما شکست خورد

مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی استان تهران گفت: روز ۱۳ آبان فقط یک اتفاق نمادین نیست. اینکه شما شعار می دهید یعنی اینکه عظمت پوشالی آمریکا در ذهن ما شکست خورده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام علی اصغر سهرابی، مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی استان تهران در نشست « عهد وفا»، دورهمی پیشکسوتان و فارغ التحصیلان اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزی استان تهران در سالن شهدای سرچشمه به مناسبت گرامیداشت روز ۱۳ آبان، حضور یافت و با دانش آموزان به گفت و گو پرداخت.

حجت الاسلام علی اصغر سهرابی، با این مقدمه که در قرآن و روایات در مورد شیطان، با جزئیات و به تفصیل، خداوند و ائمه با ما گفت و گو کرده اند و جزئیات حیله ها، دشمنی ها و توانایی های شیطان را برای ما گفته اند، ادامه داد: شیطان قدرت ها و توانمندی های ویژه ای دارد و وقتی آدم به این جزئیات و توصیفات گفته شده توجه می کند، متوجه می شود که در مقابل دشمن قدرتمندی قرار دارد. در قرآن می فرماید: «شیطان دشمن شماست و شما هم با او دشمنی کنید».

مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی استان تهران در ادامه این مبحث افزود: وقتی شیطان از عالم بالا به زمین رانده شد، از خداوند درخواست قدرت هایی کرد و خدا نیز به او قدرت های فراوانی داد. خداوند علاوه بر این قدرت ها به شیطان این اجازه را نیز داد که در وجود بنی آدم سکنا گزیند. خداوند با تمام این قدرت هایی که به شیطان داده، فرموده، حیله و مکر او ضعیف است. بزرگان به ما گفته اند که شیطان بیشترین دسترسی که به انسان دارد، در عالم خیال و وهم اوست و بیشتر از این کاری از او برنمی آید. یعنی می تواند در ذهن ما تصویرسازی خوبی انجام دهد. این توانایی را دارد که برای ما چیزهایی را جذاب تر از آنچه هست، به نمایش درآید. استاد اغراق است؛ ولی به عقل و قلب ما دسترسی ندارد. در رفتار ما هیچ اثر مستقیمی ندارد.

سهرابی با توجه به فرموده امام خمینی(ره) که « آمریکا شیطان بزرگ است» افزود: مدل سلطه گری و حیله گری آمریکا دربرابر کشورهای دیگر نیز دقیقا مانند شیطان است. اینکه امام خمینی(ره) می فرمایند:« آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند» یک شعار و جنگ روانی برای مقابله با دشمن نیست. بلکه حکایت از یک واقعیت در عالم است. چون تمام توانمندی های آمریکا عین شیطان مبتنی بر وهم و خیال است. اینکه صنعت تصویر، رسانه، سینما و تلویزیون اینقدر در تمدن و نظام غرب رشد می کند؛ به علت این است که شیطان می تواند به وسیله تصویر، اغراق ایجاد کند. واقعیت مجازی تولید کند. آن چیزی را که نیست، هست و آن چیزی را که واقعیت ندارد، به رنگ واقعیت نشان دهد. تمام قدرت آمریکا مبتنی بر همین اصل است که برای ما تصویرهای غیرواقعی بسازد. امروز شما چه تصوری از قدرت نظامی آمریکا دارید؟ آمریکا یعنی قدرت اتمی، موشکی، زیردریایی، یعنی ماهواره، پهپاد که در روی کاغذ همه قدرتمند و عجیب اند. همین پهپادی که چند ماه پیش ایران ساقط کرد، اطلاعات نظامی آن را که می خواندید، بهت زده می شدید. قدرت تصویربرداری بالا و دقیق، رادارگریز، با چند صد میلیون دلار هزینه ساخت؛ با آن همه هیمنه و قدرتی که در جهان تصویرسازی کرده، ما آن پهپاد را در آسمان زدیم و آمریکا نیز هیچ غلطی نتوانست بکند.

وی در پایان گفت: قرآن می فرماید:«شیطان به سمت شما قدم قدم می آید» او وقتی به سمت شما نزدیک می شود، که شما یک قدم به سمت عقب بروید. شیطان وقتی به شما این مطلب را بقبولاند که توان مقابله با او را ندارید، موفق شده که به سمت شما بیاید. به فرموده خدا اگر شما دربرابر او بایستید، او توان آمدن به جلو را ندارد. ضعیف است. ما در کشور خود چهل سال این را تجربه کرده ایم. روز ۱۳ آبان فقط یک اتفاق نمادین نیست. این که ما در آن روز شعار می دهیم و مرگ بر آمریکا می گوییم؛ یعنی کار آمریکا تمام شده است. اینکه شما شعار می دهید یعنی قبل از آن، آمریکا در ذهن شما شکست خورده است و از او گذر کرده اید. قرار نیست بعد از آن ما کاری انجام دهیم؛ مهم این است که این عظمت پوشالی در ذهن ما شکست خورده است. سرمایه مملکت ما این است که جوان های ما به این باور برسند که آمریکا و ابرقدرتان دنیا در برابر اراده آن ها هیچ غلطی نمی توانند بکنند.

کد خبر 4763081

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 15 =