کتاب مبانی صلح و عدالت از منظر نخبگان جهان رونمایی می‌شود

در همایش آپارتاید علمی؛ صلح، عدالت و امنیت جهانی از کتاب «مبانی صلح و عدالت از منظر نخبگان جهان» رونمایی می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، کتاب «مبانی صلح و عدالت از منظر نخبگان» به همت پژوهشگران و اندیشمندان مجمع منتشر شد تا تلاشی برای توجه نخبگان مطالعات صلح به ویژه در شناخت انتقادی رویکردهای غربی به صلح عادلانه قرار گیرد.

کتاب حاضر با درک همه گفتمان ها و استفاده از اشتراکات فکری و فرهنگی و مجموعه دستاوردهای بشری، در  تلاش است تا ضمن بازسازی بسترهای شکل گیری روابط اجتماعی و حاکم نمودن عدالت بر این روند، نه تنها از جنگ جلوگیری نماید بلکه روابط دوستانه میان همه انسانها را درچارچوبی نظام¬مند از همبستگی بشری بر پایه ارزشی فطری و جهانی یعنی کرامت انسانی ایجاد نماید.

این کتاب به بررسی  شناخت «صلح از منظر نظام حق-تکلیف» هم در بعد روابط میان بشری و همچنین تعاملات و روابط بین الدولی و نهایتاً نقش سازمان های بین ‏المللی دولتی و غیردولتی در این زمینه، یکی از رهیافت های ضروری و حتی حیاتی در بازشناسی وضعیت صلح، علل و عوامل تهدید صلح در دوران معاصر، ترسیم چشم انداز وضعیت آینده و همچنین ارائه بنیان های نظری و عملی در راستای ایجاد الگو یا الگوهائی است که بتواند نیاز بشر، ملت ها و دولتها به صلح را برآورده سازد.

لازم به ذکر است «مجمع جهانی صلح اسلامی» به مناسبت «روز جهانی علم در خدمت صلح و توسعه» همایشی با عنوان «آپارتاید علمی؛ صلح، عدالت و امنیت جهانی»  ۹ ۱ آبان ماه در باغ کتاب تهران  برگزار می کند.

کد خبر 4763089

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 9 =