۲۰ هزار واحد مسکن معلولین مناسب سازی می شود

زنجان-مدیرکل دفتر توانبخشی بهزیستی کشور گفت: امسال ۲۰ هزار واحد مسکن معلولین با همکاری بسیج سازندگی مناسب سازی می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا  شهبازی ظهر دوشنبه در نشست خبری با خبرنگاران استان زنجان در محل بهزیستی زنجان، گفت: رسانه ها بال های فعالیت سازمان بهزیستی هستند و انعکاس اخبار این نهاد باعث می شود مردم از خدمات ارائه شده به جامعه هدف آگاه شوند. 

وی اظهار کرد: یک میلیون و ۴۸۰ هزار نفر تحت پوشش بهزیستی هستند و خدمات بهزیستی طبق نیاز جامعه هدف ارائه می‌شود.

شهبازی با بیان اینکه معاونت توانبخشی سازمان سه دفتر تخصصی دارد و هر کدام از دفاتر دارای سه گروه هستند، افزود: یکی از این دفاتر، دفتر توانمندسازی معلولین است، دفتر مراکز توانبخشی روزانه و توان‌پزشکی و مراکز شبانه‌روزی و امور مراقبتی از دیگر دفاتر فعال است.

وی به خدمات قابل ارائه توسط بهزیستی از جمله توانبخشی مبتنی بر جامعه اشاره کرد و گفت: هدف، ارائه خدمات توانبخشی است که در این راستا در کل کشور به ۴۸۲ هزار نفر در روستاها خدمات ارائه می شود.

 مدیرکل دفتر توانبخشی بهزیستی کشور ابراز کرد: یکی دیگر از خدمات قابل ارائه توسط این دفتر بحث اشتغال است و در روستاها با مبالغ کمی به معیشت روستاییان کمک می شود. 

شهبازی با بیان اینکه یکی از خدمات قابل ارائه توسط بهزیستی در مناطق روستایی بحث ورزش است، افزود:  بازی‌های بومی و محله‌ای به مناطق روستایی  سوق داده شده و این طرح در خراسان رضوی، سیستان و بلوچستان و هرمزگان در حال اجرا است و به مروز زمان در استان های دیگر هم اجرا می شود. 

وی از پرداخت حق پرستاری به معلولین خبر داد و افزود: در حال حاضر ۲۶ هزار نفر از حق پرستاری استفاده می‌کنند و در این خصوص پشت نوبتی نداریم.

مدیر کل دفتر توانبخشی بهزیستی کشور به اجرای قانون حمایت از معلولان اشاره کرد و گفت: قرار بود برای اجرای این طرح ۱۲ هزار میلیارد تومان به بهزیستی پرداخت شود که تاکنون حتی یک ریال هم پرداخت نشده و در صورت تحقق این مبلغ ۵۰ یا ۶۰ درصد از حقوق کامل را به معلولین پرداخت کنیم که این امر موجب توانمندی معلولین می شود. 

شهبازی به کمک های دانشجویی اشاره کرد و افزود:  امسال ۱۰۰ درصد دانشجویانی که به دانشگاه می‌ روند کمک هزینه مربوط و شهریه را دریافت کنند و برای دانشجویانی که در دانشگاه دولتی قبول شده‌اند هزینه تشویقی داده می‌شود که قبل از این هزینه تشویقی شامل دانش آموزان بود. 

وی به طرح توانمندسازی سالمندان و معلولین اشاره کرد و افزود: یک میلیون و ۱۵۰ هزار نفراز لحاظ نوع و شدت معلولیت فیلتر شده‌اند و این اقدامات در کمسیون پزشکی انجام می شود. 

مدیرکل دفتر توانمندسازی معلولین سازمان بهزیستی به مناسب‌سازی جامعه اشاره کرد و گفت: طی سال گذشته ۱۵ هزار واحد مسکونی معلولین مناسب‌سازی شده است. 

شهبازی گفت: امسال ۲۰ هزار واحد  مسکن معلولین با همکاری بسیج سازندگی مناسب سازی می شود. طی سال گذشته ۴ هزار و ۲۷۸ مناسب‌سازی خودرو در کشور انجام شد و با پیگیری انجام شده از سوی سازمان بهزیستی و موافقت دولت ۵۰۰ خودرو ویژه معلولان وارد می‌شود.

کد خبر 4763211

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 9 =