طنین فریاد مرگ بر آمریکا/مردم آذربایجان غربی حماسه آفریدند

ارومیه – در سالروز بزرگداشت یوم الله ۱۳ آبان ماه مردم آذربایجان غربی با وجود سردی هوا با حضورپرشور در راهپیمایی و طنین فریاد مرگ بر آمریکا انزجار خود را از استکبار جهانی اعلام کردند.

خبرگزاری مهر- گروه استانها: از اولین دقایق آغازین راهپیمایی امروز مردم ارومیه از تمام اقشار  پیر و جوان، زن و مرد، نسل های اول و چهارم همراه و همپای هم با وجود سردی هوا در صفوف فشرده متحد و یکدل با فریاد مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل آمده اند بار دیگر با آرمانهای والای انقلاب اسلامی، امام راحل و شهدا تجدید بیعت کنند.

شرکت کنندگان با در دست داشتن پلاکاردها و دست نوشته های حاوی نفرت و انزجار از استکبار جهانی با حضور باشکوه خود در مسیرهای مشخص شده راهپیمایی امسال حاضر شده اند و با خلق حماسه‌ای ماندگار، در ۱۳ آبان ماه استمرار حرکت مردمی انقلاب را بار دیگر ثابت و دشمنان و بدخواهان ملت را از هر گونه طمع ورزی مایوس کردند.

مسیر تجمع مردم در میدان ولایت فقیه به سوی میدان ایالت به حدی از حضور گسترده مردم مملو است که حرکت راهپیمایان به کندی در حال حرکت بوده و حضور پرشور اقلیت های دینی در کنار سایر شهروندان استان جلوه و شکوه خاصی به راهپیمایی داده است.

امروز شیعه و سنی همپای اقلیت های دینی در استان آمده اند تا ثابت کنند توطئه ها و تهدیدهای دشمنان چه نظامی و چه فرهنگی تاثیری بر اراده آهنین آنان در حمایت از آرمانهای والای انقلاب اسلامی نداشته و تا آخرین قطره خون خود پای آرمانهای والای انقلاب اسلامی و نظام ایستاده اند و حتی تشدید تحریم های ظالمانه نمی تواند خللی در عزم و اراده ملت ایران ایجاد کند.

به آتش کشیدن پرچم اسرائیل و آمریکا در راهپیمایی امروز، در دست داشتن پلاکارد و دست نوشته های مرگ بر اسرائیل، مرگ بر آمریکا و... جلوه های خاص راهپیمایی امروز ر۱۳ آبان در ارومیه بود.

تا آخرین قطره خون حامی انقلاب اسلامی و آرمانهای والایش هستیم

حسین قلیپور از شهروندان ارومیه که همراه دو پسر نوجوان خود در راهپیمایی ارومیه حاضر شده است در خصوص علت حضورش در راهپیمایی روز ۱۳ آبان به خبرنگار مهر گفت: حضور در راهپیمایی ۱۳ آبان همانند سایر مناسبت های انقلابی و ملی برای صیانت از آرمانهای والای انقلاب اسلامی وظیفه همگان است چرا که برای به ثمر رسیدن این انقلاب جوانهای زیادی تقدیم انقلاب کرده ایم و امروز نسل جوان وظیفه پاسداری از این خونها را بر عهده دارد.

وی با بیان اینکه با وجود تحریم ها و شرایط اقتصادی ملت ایران بر این باور هستند که تنها راه پیروزی اتحاد، همدلی و حمایت از ولایت فقیه است افزود: امروز به همراه فرزندانم آمده ام تا ضمن لبیک به فرامین مقام معظم رهبری اعلام کنم تا آخرین قطره خون خود پای انقلاب اسلامی و آرمانهای والایش ایستاده ایم.

قلیپور با بیان اینکه این مشت های گره زده و فریادهای استکبار ستیزی در طول چهل سال انقلاب توانسته تهدیدهای استبکار جهانی در راس آن آمریکای جنایتکار را خنثی کند افزود: امروز ملت ایران و ارومیه همانند سایر برهه های حساس وظیفه خود را عمل کردند و بعد از آن نوبت مسئولان است دین خود را به ملت ادا کنند.

زهرا موسی زاده یکی از دانش آموزان دبیرستانی که با گروهی از دوستان خود در راهپیمایی یوم الله ۱۳ آبان حاضر است به خبرنگار مهر گفت: امروز در راهپیمایی ۱۳ آبان حاضر شده ام تا ثابت کنم جوانان و نسل چهارم انقلاب امروز پشتیبان انقلاب اسلامی بوده و متوجه نقش حساس خود در این برهه زمانی هستند.

وی با ابراز خوشحالی از حضور پرشور مردم همانند سالهای گذشته در راهپیمایی عنوان کرد: هر سال نزدیک راهپیمایی ها دشمنان با تبلیغات گسترده سعی دارند مردم به خصوص نسل جوان را از انقلاب اسلامی دلسرد کنند اما این شکوه حضور ثابت می کند مردم ایران هر چقدر هم در فشار اقتصادی باشند باز پای آرمانهای انقلاب و شهدا پایبند هستند.

اتحاد مردم ایران خدشه ناپذیر است

حسینی دیگر دانش آموز ارومیه که از دوستان موسی زاده است پای صحبت های من و زهرا موسی زاده می آید و می گوید: امروز هیچ جمله و حرفی نمی تواند عظمت این راهپیمایی و حضور باشکوه مردم را به قلم بیاورد و به تصویر بکشد احساس غرور می کنم یک ایرانی هستم و در این راهیپمایی حضور دارم.

وی با بیان اینکه از طرف من و دوستانم بنویسید نسل جوان آماده است تا آخرین قطره خود را تقدیم رهبر عظیم الشان و آرمانهای انقلاب کند ادامه می دهد، استکبار جهانی و آمریکای جنایتکار بداند پیام مردم امروز ایران همانند همیشه نه بزرگ به تحریم ها و ایستادگی و مقاومت خواهد بود و اتحاد ملت ایران نه با تحریم نه با هیچ اقدامی خدشه نمی پذیرد.

با سیل جمعیت ارومیه همراه می شوم تا چشم می چرخانی مشت های گره زده مردمی را می بینی که در اوج فشار و تحریم های اقتصادی و شرایط آب و هوایی سرد آمده اند تا با راهپیمایی و شعارهای «مرگ بر آمریکا» انزجار خود را از دشمن جمهوری اسلامی ایران اعلام کنندو چه زیبا با حضور حماسی خود عزت را برای دنیا معنی کرده اند.

یکی دیگر از شهروندان سنی ارومیه که به همراه خانواده اش در راهپیمایی روز قدس حضور دارد به خبرنگار مهر می گوید: راهپیمایی ۱۳ آبان متعلق به قشر خاصی نیست بلکه شرکت در راهپیمایی امروز وظیفه شرعی تمام مردم  ایران است آماده ایم تا به سهم خود از آرمانهای انقلاب اسلامی که عزت، اقتدار و آزادیخواهی برایمان به ارمغان آورده دین خود را ادا کنیم.

به گزارش خبرنگاران مهر در سایر شهرهای استان نیز همانند مرکز آذربایجان غربی حضور پرشور مردم مثال زدنی است و با وجود سردی هوا حضور زنان و کودکان جلوه خاصی به مسیرهای راهپیمایی امسال افزوده است.

امید تنزیلی یکی از دانش آموزان نقده ای در گفتگو با خبرنگار مهر در این شهر در خصوص دلایل حضورش در راهپیمایی را دفاع از شرف، عزت و استقلال کشور دانسته و گفته است، امروز ما نوجوانان همپای سایر مردم آمده ایم خون دانش آموزانی که در ۱۳ آبان سال ۵۷ بر زمین ریخته امروز موجب شده انقلاب اسلامی به درخت تنومندی در دنیا تبدیل شود و ما پاسداشت آن خون ها هستیم.

۱۳ آبان سالروز استکبار ستیزی  و ظلم ستیزی ملت ایران است

مدیرکل تبلیغات اسلامی که به همراه جمعی از کارکنان این اداره کل در راهپیمایی حضور دارد در خصوص اهمیت راهپیمایی امسال ۱۳ آبان به خبرنگار مهر گفت: ۱۳ آبان ماه سال ۵۷ سالروز تسخیر لانه جاسوسی که انقلاب دوم ما بود سند ماندگاری در تاریخ انقلاب ماست و پاسداشت آن امروز وظیفه همه ماست.

حجت الاسلام محمد داداش زاده با بیان اینکه هر روز شاهد توطئه و دسیسه های متعددی از سوی دشمنان نظام هستیم و امروز تهدیدهای آمریکا و استکبار جهانی علیه ملت ایران به اوج رسیده است افزود: حفظ وحدت و حرکت حول محور ولایت مهمترین دستاورد ۱۳ آبان است و این مراسم باعث نا امیدی دشمنان می شود.

وی با اشاره به حضور پرشور مردم در راهپیمایی ۱۳آبان ماه امسال در ارومیه اضافه کرد: مردم غیور و مرزدار ارومیه همانند سایر مردم بار دیگر در راهپیمایی دشمن شکن سیزده آبان نشان دادند که دشمنی ها و توطئه های دشمنان به‌ویژه اعمال تحریمهای ظالمانه در وحدت و حماسه آفرینی این مردم اثری نداشته و مناسبتهای ملی به‌ویژه سیزده آبان در تاریخ انقلاب ماندگار، زنده و جاوید خواهد بود.

به لحظه های پایانی راهپیمای که نزدیک می شویم خیل جمعیت از میدان انقلاب مسیر انتهایی راهپیمایی امروز افزایش می یابد امروز نیز مردم این دیار مرزی با شکوه حضور خود حماسه دیگری خلق کرده و مشت های گره زده نفرت و انزجار خود را بر سر استکبار جهانی و آمریکا آوار می کنند.

اجرای سرود انقلابی، قرائت قطعنامه پایانی و همراهی با سخنران این راهپیمایی از دیگر محورهای راهپیمایی پرشور یوم الله ۱۳ آبان ماه امروز در ارومیه بود.

کد خبر 4763232

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 3 =