آمریکا در برابر مقاومت امت اسلامی دچار ضعف شده است

اراک- وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: بنا به تعبیر مقام معظم رهبری، امروز آمریکا نسبت به ۱۰ سال گذشته ضعیف تر شده و در مقابل، ایران اسلامی و جبهه مقاومت قوت گرفته است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد حسینی پیش از ظهر دوشنبه در مراسم یوم الله ۱۳ آبان در مصلای بیت المقدس در اراک، اظهار داشت: امروز در یک هزار نقطه از کشور چنین اجتماعی برگزار شده است تا خاطره این روز را گرامی بداریم چرا که این حرکت برگرفته از فرمان قرآنی است.

وی ادامه داد: ملتی که با تاریخ خود آشنایی نداشته باشد، نابود می شود. درس ها و عبرت های فراوانی در تاریخ این کشور وجود دارد که بر مبنای آن روزهای ملی را گرامی می داریم.

وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: رهبر معظم انقلاب در بیانات روز گذشته خود فرمودند بعضی از افراد می خواهند تاریخ را تحریف کنند و آدرس اشتباه می دهند ماجرا را از تصرف لانه جاسوسی آغاز می کنند، در حالی که هنگامی که از آمریکا در کودتای ۲۸ مرداد سال ۱۳۳۲ صحبت می شود و این صد سال اخیر را مرور می کنیم، به توطئه افکنی آن ها در امور کشور پی می بریم.

حسینی گفت: بعضی ها فکر می کنند اگر از شعار و حرکت انقلابی، دفاع از مظلوم و جبهه مقاومت دست برداریم و از آرمان های خود کوتاه بیایم، آمریکایی ها نسبت به ملت ایران رفتار بهتری خواهند داشت اما با مراجعه به تاریخ صد ساله آمریکا می توان جنگ افروزی و جنایت را در تمام نقاط دنیا مشاهده کرد به طوری که نقش آمریکا در ۶۰ کودتا و جنگ داخلی برجسته بوده است.

وی بیان کرد: آمریکا دارای خوی استکباری است و بمباران هیروشیما در ژاپن، بمباران مردم در ویتنام، کشته شدن ۱۵۰ هزار نفر درجنگ داخلی یونان، کشته شدن دویست هزار نفر در گواتمالا، طراحی سه کودتا در لائوس، کشته شدن ، اعدام و زندانی شدن ها هزاران انسان در شیلی، ریختن دو میلیون تن بمب بر سر مردم و قربانی شدن یک میلیون نفر در جریان کودتا در اندونزی، نشان از کارنامه سیاه آمریکا در هر گوشه از دنیا دارد.

وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: هنگامی که مصدق در سال ۱۳۳۲ بحث ملی شدن صنعت نفت را مطرح کرد، بحث آرمان فلسطین و حکومت جمهوری اسلامی مطرح نبود حتی مصدق از آمریکا نیز کمک طلب کرد، اما آن ها ناجوانمردانه برخورد کردند و می خواستند که دولت ها فاقد استقلال و اختیار باشند.

حسینی افزود: در سال ۱۳۴۳ امام راحل علیه کاپیتولاسیون صحبت کردند چرا که مخفیانه لایحه ای از شاهنشاهی به مجلس برده شده و بدون اطلاع مردم تصویب شده بود تا مستشاران آمریکایی در کشور مصونیت داشته باشند. امام مطرح کردند چرا ملت باید تحت سیطره آمریکا باشد؟ با اینکه ما مسلمان و دارای قاعده نفی سبیل هستیم، پس از آن امام را به ترکیه تبعید کردند.

وی عنوان کرد: رژیم پهلوی در سال ۱۳۵۷ دانش آموزان را مقابل دانشگاه تهران به رگبار بست و از آمریکا، رژیم دیکتاتوری حمایت کرد. پس از پیروزی انقلاب نیز توطئه های آمریکا مجددا آغاز شد.

حسینی بیان کرد: در مراسم اربعین ۳.۵ میلیون ایرانی حضور داشتند و مردم عراق همواره از جان و دل با مردم ایران بوده اند؛ در حال حاضر آمریکایی ها، سعودی ها، صهیونیستی ها در بین این دو ملت که دارای وجوهات مشترک هستند، در حال تفرقه افکنی و آتش افروزی اند و از نفت مردم عراق سهم خود را به عنوان غرامت جنگی برمی دارند.

وی اظهار کرد: آشوب های به وجود آمده در کشور عراق نشات گرفته از دخالت آمریکا است زیرا هزاران نفر در سفارت عراق دارند که مشغول توطئه هستند. امروز ترامپ، رییس جمهور آمریکا با وقاحت تمام اعلام می کند که از چاه های نفت سوریه دست بر نمی داریم.

حسینی خطاب به دانش آموزان گفت: هیچ یک از روسای جمهور آمریکا از کارتر گرفته تا ترامپ با هم تفاوتی ندارند و همه این ها نظام و سیستم سرمایه داری هستند.

وی عنوان کرد: آمریکا بیان می کند که اگر ملت ایران در برابر توطئه های آن کوتاه بیاید، سو تفاهم ها بر طرف می شود اما اصلا چنین نیست. در شش سال گذشته قساوت آمریکایی ها شدت پیدا کرده به طوری که فشار حداکثری و تحریم های ظالمانه را بر مردم ایران روا داشتند و این چهره واقعی آمریکا است.

وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: با آمریکا که فقط زبان زور می فهمد، باید با قدرت رفتار کرد. آمریکایی ها گزینه نظامی روی میز را عنوان می کردند اما پس از زدن پهباد آمریکایی توسط سپاه پاسداران دیگر می خواهند با ما عکس یادگاری بگیرند.

حسینی گفت: در ۱۳ آبان سال ۱۳۵۸ دانشجویان پیرو خط امام راحل شوکت آمریکا را زیر سوال بردند و ضعف آمریکایی ها را به رخ جهانیان کشیدند.

وی افزود: فلاکت و بدبختی که در مصر به وجود آمد به دلیل اینک بود که تابع آمریکا بودند، در سوریه کردها با آمریکا همراه بودند اما آمریکا آن ها را رها کرد بنابراین این مناسبت ها و تاریخ را باید برای نسل جوان تبیین کرد.

وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار کرد: تاکید رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب آشنایی جوانان با تاریخ معاصر است. آمریکایی ها در طول تاریخ حالت تهاجمی داشته اند و با انفعال نابجا نمی توانیم کبا آنها تعامل کنیم و باید از موضع قدرت وارد شویم.

حسینی افزود: اگر در مسایل اقتصادی دارای اقتدار نظامی و دفاعی هستیم باید این روحیه در زمینه اقتصادی نیز موجود باشد و روحیه جهادی و مدیریت انقلابی نیز کمک کننده خواهد بود.

وی عنوان کرد: کشور در بسیاری از علوم دارای پیشرفت های شگرفی است که می تواند نیاز های داخلی و سایر کشورها را تامین کند.

وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: آمریکا علی رغم پیشرفت های فراوان در زمینه های علم و تکنولوژی ها بنا به نظریات دانشکده آمریکایی دوران اوفول آن آغاز شده، زیرا بدهی آن بیش از یک تریلیون دلار است و سهم اقتصاد آن در جهان به زیر ۲۰ درصد خواهد رسید.

حسینی بیان کرد: ایستادگی ملت در مقابل ابر قدرتی مانند آمریکا نشان از عمل کردن درست به وظیفه در این حوزه است. با توجه به افول آمریکا باید فرهنگ جهاد و مقاومت را در کشور ترویج و نهادینه کنیم که البته دیگر ملت ها نیز آن را دنبال کرده اند.

کد خبر 4763291

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 7 =