آمریکا در بدترین شرایط گرفتار است

بیرجند-رئیس سابق سازمان حج و زیارت بابیان اینکه امروز آمریکا در بدترین شرایط دست و پا می زند، گفت:آمریکا فتنه جدیدی را در عراق و لبنان به راه انداخته و به زودی حضورش در این فتنه رو خواهد شد.

به گزارش خبرنگار مهر، سعید اوحدی صبح شنبه در مراسم راهپیمایی ۱۳ آبان در بیرجند اظهار داشت: ۱۳ آبان سرآغاز فروپاشی آمریکا است.

وی با اشاره به عظمت و اهمیت این روز در تاریخ انقلاب ایران و انقلاب ملت های آزاده، بیان کرد: اگر بخواهیم تبیین درستی از این روز داشته باشیم باید گذری به ۱۳ آبان سال ۴۳،۵۷ و ۵۸ انجام دهیم.

رئیس سابق سازمان حج و زیارت با اشاره به اینکه بعد از جنگ جهانی دوم، دو قدرت شوری و آمریکا به عنوان طرف های پیروزی جنگ مطرح شدند و دنیا را به خیال خودشان به دو قطب تبدیل کردند، افزود: در این تقسیم بندی دو قطبی جهانی منطقه خاورمیانه و غرب آسیا به دلیل اهمیت آن در اختیار آمریکا قرار دادند.

اوحدی اضافه کرد: در آن زمان شاید مهمترین دلیلی که امام(ره) آن سخنان ماندگار را در ۱۳ آبان ۴۳ مطرح کردند، همین بود.

وی با بیان اینکه با وجود همه این جنایت ها در سال ۴۳ قانون کاپیتولاسیون را به تصویب رساندند، افزود: این قانون حتی حق دادخواهی را از مردم گرفت و همین سبب شد امام(ره) آن سخنرانی را داشته باشند.

دشمن شناسی و بصیرت فصل مشترک حوادث ۱۳ آبان بود

رئیس قرارگاه فرهنگی، هنری، مردمی اربعین با بیان اینکه تبعید امام در سال ۴۳ نقطه عطفی بر ریل گذاری اهداف و آرمان های مقدس انقلاب بود، بیان کرد: اگرچه در سه مقطع تاریخی ۱۳ آبان داشتیم اما فصل مشترک همه آن ها دشمن شناسی و بصیرت بود.

اوحدی ادامه داد: اگر ۱۳ آبان را به نام دانش آموز نامگذاری شده بخاطر این است که در این روز شاهد به خاک و خون کشیدان دانش آموزانی بودیم که به امام خود لبیک گفتند.

وی اضافه کرد: اگر امروز ۳۶ هزار شهید دانش آموز داریم بخاطر این است که ۱۳ آبان ۵۷ نقطه عطفی برای مبارزات دانش آموزی بود.

رئیس قرارگاه فرهنگی، هنری، مردمی اربعین همچنین به ۱۳ آبان سال ۵۸ اشاره کرد و گفت: حرکت دانش آموزان و دانشجویان در این آنقدر مهم بود که امام راحل(ره) آن را انقلاب دوم نامیدند.

اوحدی با اشاره به اینکه آمریکا بعد از انقلاب توطئه های زیادی علیه انقلاب اجرا کرد اما همه توطئه ها خنثی شد، افزود: بعد از خنثی شدن همه این توطئه ها آمریکا به دنبال نفوذ تفکر لیبرالیستی در نخبگان بود تا انقلاب را به انحراف بکاشند.

وی، ۱۳ آبان سال ۵۸ را نقطه پایانی برای تفکرات لیبرالیستی و ضد انقلاب دانست و گفت: صدای انقلاب دوم بقدری بلند بود که کشورهای دیگر یورش به سفارت آمریکا داشتند.

تسخیر لانه جاسوسی بن بست نفوذ آمریکا بود

رئیس سابق سازمان حج و زیارت با بیان اینکه بعد از توطئه های زیادی که آمریکا داشت امام (ره) اعلام کردند منع مذاکره بم بمست نفوذ آمریکا به کشور است، افزود: امروز نیز باید این الگوی دشمن شناسی و بصیرت را الگوی مسیر راه قرار دهیم.

اوحدی با بیان اینکه تسخیر لانه جاسوسی بن بست نفوذ آمریکا بود، عنوان داشت: اگر آن روز آمریکا مدعی شد می خواهد نظام تک قطبی را در دنیا ایجاد کند، امروز آمریکا در بدترین شرایط خود واقع شده است.

وی با اشاره به اینکه امروز آمریکا بدهکارترین کشور است، بیان کرد: طبق پیشگویی خود کارشناسان آمریکا این کشور در سال ۲۰۲۵ به فروپاشی اقتصادی می رسد البته همه این ها همه پیشگویی های امام در سال ۴۳ بود.

سخنران راهپیمایی ۱۳ آبان در بیرجند همچنین به وضعیت جمهوری اسلامی در محور مقاومت اشاره کرد و گفت: امروز به برکت خون شهدا، وحدت، ایثار و گذشت مردم جمهوری اسلامی از عزتی برخوردار بوده که در طول تاریخ بی سابقه است.

رئیس سابق سازمان حج و زیارت ادامه داد: اگر آن روز هواپیمای مسافربری را در آب های خلیج فارس زدند امروز به برکت ۱۳ آبان پیشرفته ترین پهباد آمریکا را میزنیم و آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند.

شعار مرگ بر آمریکا همچنان ادامه دارد

اوحدی با تأکید بر اینکه ۱۳ آبان هم برای ما مهم و هم برای آمریکا مهم است، بیان کرد: سال گذشته رئیس جمهور منفور آمریکا اعلام کرد که مردم ایران در ۱۳ آبان چهل سالگی انقلاب خود را نخواهد دید اما دیدیم هم چهلمین سالگرد را با عزت برگزار کردیم و شعار مرگ بر آمریکا همچنان ادامه دارد.

وی ادامه داد: امروز آمریکا برای اینکه شکست نظامی، سیاسی و اقتصادی خود را منطقه توجیه کند داعش را ایجاد کرد تا با اسلام هراسی بتواند جلوی پیشرفت اسلام را بگیرد اما سرافکنده مجبور به عقب نشینی شد.

رئیس سابق سازمان حج و زیارت با بیان اینکه این ها ارزش روز ۱۳ ابان است، بیان داشت: اگر آن روز وظیفه دانشجویان تسخیر لانه جاسوسی بود امروز شاهد بودیم دانشجویان بصیر شیعه و سنی هزارها کیلومتر در آن سوی مرزها توطئه ها را شناسایی و به شهادت رسیدند.

اوحدی با اشاره به اینکه امروز هیچ نشستی در دنیا برای مسائل خاورمیانه شکل نمی گیرد مگر اینکه جمهوری اسلامی ایران یکی از محورهای مهم مذاکره باشید، افزود: هر روز شاهد هستیم آمریکا از سازمان ها و معاهده های بین المللی خارج می شود اما جمهوری اسلامی با عزت در آن ها شرکت می کند.

وی با اشاره به اینکه امروز به برکت استقامت ایران و خون شهدا بود که امروز ایران حرف اول را در منطقه، عراق و لبنان می زند، عنوان داشت: امروز آمریکای جنایت کار فتنه دیگری را در لبنان و عراق آغاز کرده و به طور حتم دست های خبیث آمریکا در آن دخیل است.

مردم عراق و لبنان مواظب نفوذ دشمن در صف های فشرده خود باشند

رئیس سابق سازمان حج و زیارت با اشاره به اینکه مردم عراق در کنار مدافعان حرم حماسه آفریدند و داعش را  با شکست مواجه کردند، افزود: امروز رئیس جمهور آمریکا می خواهد با استیصال بگوید من هم در آن شریک هستم.

اوحدی ادامه داد: اما پیام ۱۳ ابان به مردم عراق این است که با چشم باز، دشمن شناس و با بصیرت مواظب باشید دشمن در صفوف فشرده شما نفوذ نکند که می خواهند پیروزی بزرگ علیه داعش را به حاشیه بکاشنند.

وی تأکید کرد: مردم لبنان و عراق هوشایر باشید همه توطئه هایی که بعد از انقلاب دشمن برای ایران طراحی کرد در مسیر حرکت انقلابی شما نیز ایجاد خواهند کرد و حتما مردم عراق، لبنان، سوریه و یمن هوشایرتر از آن هستند دشمن بتواند در صفوف آن ها نفوذ کند.

سخنران راهپیمایی ۱۳ آبان در بیرجند با اشاره به اینکه امروز در چهلمین سالگرد مقام معظم رهبری بیانیه گام دوم انقلاب را به عنوان استراتژی چهله دوم انقلاب مطرح کردند، عنوان داشت: رسالت ما در ۱۳ آبان این است که با رهبری بیعت کنیم تا بیانیه گام دوم انقلاب را اجرایی کنیم.

اوحدی با بیان اینکه خطاب مقام معظم رهبری برای رسیدن به آرمان های بیانیه گام دوم انقلاب جوانان بوده است، بیان کرد: به طور حتم دولت و مسئولان کشور در راستای تحقق منویات رهبری با سپردن مسئولیت ها و ورود خون تازه با علاقه و اعتقاد به انقلاب این زمینه را فراهم کنند.

کد خبر 4763320

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 6 =