ملت ایران با اقتدار در مقابل هجمه های دشمنان نظام ایستادگی می کند

سنندج-مدیر موسسه علمی فرهنگی پاسداران اهل قلم گفت: دیگر زمان آن گذشته است که آمریکا و انگلیس هر کاری که می خواستند در ایران انجام می داند و امروز ملت با اقتدار در مقابل آنان خواهند ایستاد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدعلی آسودی پیش از ظهر دوشنبه در مراسم راهپیمایی یوم الله ۱۳ آبان در سنندج، اظهار داشت: امروز یک بار دیگر مانند گذشته آحاد مردم در سراسر کشور در کنار هم برای تحقق کوری چشم امریکا با مشت های گره کرده شعار مرگ بر امریکا را سر دادند.

وی افزود: یوم الله ۱۳ آبان یادآور دو حادثه و یک حماسه است، حادثه اول در سیزدهم آبان سال ۱۳۴۳ یعنی دستگیری امام و تبعید ایشان به ترکیه و عراق است که ابعاد این حادثه بررسی شود، نمایان می شود که نهضت انقلاب چگونه آغاز شد.

مدیر موسسه علمی فرهنگی پاسداران اهل قلم  ادامه داد: در این زمان هیچ نشانی از انقلاب نبود اما چون امام علیه امریکا و اسرائیل فریاد می زد، دولت امریکا نتوانست از کنار آن عبور کند و بر حکومت پهلوی فشار آورد که امام را دستگیر و تبعید کند.

آسودی یادآور شد: در حادثه دوم و ۱۳ آبان سال ۱۳۵۷ که تنها چند ماه پیش از پیروزی انقلاب بود مردم، دانشجویان و دانش آموزان در کنار هم در مقابل دانشگاه تهران در مخالفت با حضور رئیس جمهور امریکا در ایران تظاهرات کردند و رژیم پهلوی که از این تجمع هراس داشت، به دستور نیکسون دانشجویان و دانش آموزان مظلوم را به گلوله بست.

وی بیان کرد: حماسه سیزدهم آبان در سال ۱۳۵۸ تسخیر لانه جاسوسی که به ظاهر بنام سفارت امریکا فعالیت می کرد و در باطن علیه انقلاب ایران در حال توطئه بودند، بود که توسط دانشجویان پیرو خط امام تسخیر شد.

مدیر موسسه علمی فرهنگی پاسداران اهل قلم گفت: در این روز با مجاهدت دانشجویان توانستند اسنادی بدست آورند که در ۷۱ کتاب به چاپ رسید که متاسفانه به سطح دانشگاه ها راه نیافت تا جوانان ما ندانند که برای چه فریاد مرگ بر امریکا را سر می دهیم.

آسودی اظهار داشت: روزگاری مستشاران امریکایی با دریافت حق کاپیتالاسیون هر کاری که می خواستند در ایران می رکدند و کسی نمی توانست در مقابل آنان بایستد و چیزی بگوید اما امروز رئیس جمهور دیوانه امریکا، سران دیگر کشورها را برای مذاکره با مقامات ایرانی واسطه می کند تا تنها بتواند یک نشست چند دقیقه ای را با ما داشته باشد که موفق نمی شود و این نشان از اقتدار و قدرت ایران دارد و باید به آن افتخار کنیم.

وی افزود: روزهایی که امریکایی ها نفت ما را به غارت می بردند و هر چه می گفتند در کشور انجام می شد، گذشته است و امروز ما اقتدار داریم، صلابت داریم، توانمندی داریم و می توانیم با سامانه سپاه انقلاب اسلامی خود یکی از پیشرفته ترین پهباد امریکایی را سرنگون کنیم در حالی که آنها این تصور را از قدرت نظامی ما نداشتند.

مدیر موسسه علمی فرهنگی پاسداران اهل قلم ادامه داد: انگلیس پلید نیز که جنایت های مختلفی را انجام داده وقتی کشتی نفتی آنها توسط نیروهای نظامی کشور توقیف شد فهمید که دیگر این ایران، ایران گذشته نیست که بتواند هر کاری که می خواهد انجام دهد و اکنون ملت ایران پیرو خط امام و گوش به فرمان رهبری در مقابل تمام تهاجم های دشمنان خواهند ایستاد.

کد خبر 4763351

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 9 =