دستگاه‌های اجرایی همدان برای فصول پربارش آماده باشند

همدان - معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار همدان تاکید کرد: دستگاه‌های اجرایی استان همدان برای فصول پربارش آمادگی داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی استانداری همدان، محمودرضا عراقی در دومین جلسه کارگروه تهیه نقشه پهنه‌بندی خطر سیل که با هدف تهیه نقشه پهنه‌بندی خطر سیل در مراکز جمعیتی و صنعتی و همچنین برنامه‌ریزی لازم برای لحاظ در طرحهای تفضیلی، جامع و هادی شهرها، روستاها و نیز تجدید نظر در کاربری اراضی و اماکن در معرض خطر سیلاب برگزار شد، گفت: دستگاه‌های اجرایی باید برای فصول پر بارش پیش رو آمادگی داشته باشند.

وی همچنین تاکید کرد: به حداقل رساندن خسارات احتمالی ناشی از بارش اولویت ماست.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار همدان عنوان کرد: دستگاه های اجرایی مطالعات مراکز جمعیتی شهری و روستایی و شهرک های صنعتی تولیدی را در اولین اقدامات خود قرار دهند.

وی گفت: بر اساس اعلام شرکت آب منطقه ای همدان طی سال های گذشته مطالعات حریم و بستر ۴۱۵ کیلومتر از طول رودخانه های استان همدان توسط مشاوران ذیصلاح انجام شده و ۵۱۵ کیلومتر دیگر در دست مطالعه است.

در این جلسه گزارش اقدامات صورت گرفته در حوزه های تفکیکی از سوی دستگاهها با رویکرد مطالعاتی و اجرایی ارائه شد و دستور روند پیگیری و اقدام لازم در دستور کار قرار گرفت.

کد خبر 4763394

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 7 =