مسئولان دزفول درآستانه انتخابات ازمسائل اختلاف برانگیز پرهیز کنند

دزفول- سرپرست فرمانداری ویژه دزفول گفت: با توجه به در پیش رو بودن انتخابات، مسئولان شهرستان دزفول از هرگونه حرکت های اختلاف برانگیز در راستای حفظ امنیت جامعه به شدت پرهیز کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد حیدری پیش از ظهر امروز دوشنبه در جلسه معارفه شهردار شهر میانرود در سالن جلسات فرمانداری دزفول، اظهار کرد: تا چند صباح  دیگر انتخابات مجلس شورای اسلامی به عنوان یکی از رویدادهای بزرگ‌ نظام جمهوری انقلاب اسلامی در تمام کشور برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه انتخابات یک‌ پروسه و رویداد یک روزه نیست بلکه یک پروسه چندساله است، افزود: فرد یا افرادی که می خواهند وارد مجلس شوند و رضایت و رای مردم را جلب کنند، باید چندین سال به صورت شبانه روزی تلاش کنند تا جریان مردمی و رضایتمندی مردم را نسبت به خودشان جلب کنند.

سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان دزفول با بیان اینکه امروزه هیچ کوتاهی و غفلتی از دید مردم پنهان نخواهد ماند، عنوان کرد: در پرتو مجموعه نظاماتی که در قانون اساسی پیش بینی و طراحی شده مردم آگاه و بصیر شده اند و به درجه ای از خودآگاهی رسیده اند که خودشان می توانند تصمیم بگیرند و شرایط را تایید کرده و یا تغییر دهند؛ بنابراین افرادی که منتخب مردم هستند، باید تمام تلاششان را در راستای خدمت به مردم معطوف کنند.

حیدری اضافه کرد: ما به عنوان مجری انتخابات، منتخبان مردم در شوراهای اسلامی و همچنین شهرداران علاوه بر وظیفه همکاری و همراهی با دستگاه اجرایی انتخابات، یک سلسله وظایف اجتماعی نیز بر عهده داریم که باید از این وظایف صیانت و مراقبت شود. تشویق مردم به مشارکت حداکثری رسالت عمومی و اجتماعی ما است.

وی بر لزوم بی طرفی و مستقل بودن مسئولان و کارگزاران در روند برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی تاکید کرد و گفت: کسی که مسئولیت دارد، حق جانبداری از هیچ کاندیدایی را ندارد. مسئولیت باید باعث شود تا افراد مسئول بی طرف و مستقل عمل کنند که این امر به معنای تقویت استوانه های نظام ‌جموری اسلامی بوده و یک رسالت مهم است.

لزوم تامین امنیت در انتخابات

حیدری در ادامه امنیت در انتخابات را یک اصل مهم برشمرد و گفت: در عین لزوم مشارکت حداکثری، امنیت انتخابات نیز باید حفظ شود. انتخابات بدون امنیت مفهومی ندارد و این همه تلاش و کوشش دستگاه اجرایی کشور یعنی وزارت کشور، شوراهای تامین، جامعه اطلاعاتی، کمیته های امنیتی، نیروی انتظامی، سپاه و بسیج و دادستانی برای تامین امنیت جامعه و رویدادهایی نظیر انتخابات است.

وی اضافه کرد: از سویی رفتار، تعاملات، شیوه بیان و حتی کلید واژه هایی که ما به عنوان کارگزاران نظام استفاده می کنیم، تضمین کننده یابرهم زننده امنیت در جامعه و عرصه هایی همچون انتخابات خواهد بود؛ بنابراین افرادی که مسئولیت دارند باید در تعاملات اجتماعی خود مراقب باشند؛ چرا که کلامشان اثرگذار است و در رفتار مردم و یا کنش و واکنش آنها تاثیر مثبت یا منفی دارد.

سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان دزفول همچنین اظهار کرد: کلید واژه هایی که درمورد همبستگی، انسجام، اتحاد و وحدت ملی باشد از سویی پرهیز از قومیت گرایی، تحقیر، اختلافات لهجه ای، زبانی، شهری و روستایی هر کدام اثر خود را دارند؛ بنابراین ما شرعا و قانونا حق نداریم به موضوعات اختلاف برانگیز دامن بزنیم؛ چرا که هرحرکت اختلاف برانگیز از نظر قانون جرم و از نظر شرع حرام است.

حیدری تاکید کرد: بنابراین ما به عنوان مسئولان و کارگزاران شهرستان دزفول نباید در این زمان حساس عمل خلاف شرع و یا خلاف قانونی انجام دهیم. باید با رعایت استقلال و بی طرفی و رعایت امانت داری تلاش کنیم تا رویداد و ماموریت بزرگ انتخابات اسفندماه سال جاری که توفیق انجام آن به عهده ما گذاشته شده به درستی و درسلامت کامل به سرانجام مقصود برسد.

تقدیر از حضور مردم در راهپیمایی

 وی در ادامه با اشاره به برگزاری راهپبمایی پرشور ۱۳ آبان در دزفول، عنوان کرد: مردم ایران اسلامی و به ویژه شهرستان دزفول همچون همه سنوات و مقاطع و مراسمات، ولایتمداری و تبعیت پذیری خود از رهبر معظم انقلاب را اثبات کرده و با حضور پرشور در راهپیمایی، دشمن شناسی و زمان شناسی خود را نیز نمایان کردند.

حیدری با اشاره به حضور پرشور دانش آموزان، دانشجویان، اساتید، مسئولان و سایر اقشار مردم در راهپیمایی ۱۳ آبان در دزفول، افزود: باعث افتخار و خوشحالی است که بعد از گذشت این همه سال همچنان آیین و سنت مبارزه با استکبار جهانی با این علاقه و نشاط و بصیرت در این شهرستان برگزار می شود.

سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان دزفول با بیان اینکه ما باید قدردان و قدرشناس مردم باشیم که همواره به ندای رهبری لبیک می گویند، گفت: در همین راستا مسئولان و کارگزاران جمهوری اسلامی باید متحدتر از گذشته برای آسایش و رفاه و خدمت گزاری به مردم تلاش کنند. بدیهی است هرچقدر حضور مردم در همه عرصه ها بیشتر باشد، قطعا مسئولیت ما نیز بیشتر خواهد شد.

وی در ادامه با بیان اینکه نمایندگان مردم در شوراهای اسلامی باید به یاد داشته باشند که احترام، قدرت و توانمندی آنها ریشه در حمایت و پشتیبانی مردم دارد، عنوان کرد: مردم به اعضای شوراهای اسلامی مشروعیت، قدرت و توانایی در راستای خدمت رسانی به خودشان داده اند؛ بنابراین اگر یک لحظه غفلتی از سوی این افراد صورت بگیرد در پیشگاه خدا و مردم مسئول هستند و در این صورت دیگر فرصتی برای جبران نیست. در سیستم اداری فرصت برای‌ جبران وجود دارد اما نمایندگان مردم اعم از نمایندگان مجلس و نمایندگان شوراهای شهر و روستا در صورت غفلت فرصت بازگشت به گذشته برای خدمت را ندارند.

حیدری با تاکید بر اینکه جلب رضایت مردم یک شرط اولیه برای تداوم خدمت و یک شرط مهم برای جلب رضایت خداوند است، اضافه کرد: خط مقدم جبهه رضایتمندی، شهردارها، شوراها، بخشدارها و دهیارها هستند؛ کارگزارانی که در خط مقدم هستند، همچون سربازانی می باشند که در خط مقدم‌ مبارزه با دشمن حضور دارند؛ بنابراین باید به اهمیت جایگاه خود پی ببرند که در این راستا مقوله زمان شناسی و آگاهی از وضعیت بسیار مهم است.

کد خبر 4763551

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 0 =