آبستراکسیون در شورای اسلامی شهرستان رشت

رشت- جلسه انتخاب هیئت رئیسه شورای شهرستان رشت برای سومین بار با نصاب شکنی از سوی برخی اعضا از حد نصاب افتاد و فرماندار رشت نیز از ارجاع پرونده به شورای حل اختلاف استان طی صبح فردا خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، عصر دوشنبه جلسه انتخابات اعضای هیئت رئیسه جدید شورای اسلامی شهرستان رشت برگزار و با انجام آبستراکسیون و به حد نصاب نرسیدن اعضا این جلسه برای سومین بار نیز کنسل شد.

رئیس شورای اسلامی شهرستان رشت در این جلسه با بیان اینکه امروز سومین جلسه‌ای است که برای انتخابات هیئت رئیسه برگزار می شود، اظهار کرد: متاسفانه با توجه به عدم حضور هفت عضو این شورا جلسه به حد نصاب نرسیده و از رسمیت افتاد.

ابراهیم اخوان با اشاره به اینکه این جلسه نیز با پا در میانی فرماندار شهرستان و به احترام مردم برگزار شده است، گفت: با توجه به اینکه آقای «حامد عبدالهی» یکی از اعضای این شورا از مجموع ۲۵ جلسه برگزار شده ۲۲ جلسه را بدون دلیل حضور نداشتند و «حجت جذب» نیز بعد از اتمام ریاست خود ۱۴ جلسه را غایب بودند براساس قانون و با تصویب شورا از مجموعه اعضای سلب عضویت شدند.

وی ادامه داد: ۲۵ روز از زمان این نامه گذشته اما هنوز هیچ اقدامی در این زمینه انجام نشده است.

اخوان در ادامه نظارت بر عملکرد شوراهای شهر و بخش شهرستان رشت، تصویب بودجه شوراهای شهرستان کل رشت، سیاستگذاری و پیگیری اعم از مصوبات و مسائل روز شهرستان و انعکاس آن، رسیدگی به حل و فصل اختلاف کل شوراهای شهرستان رشت از شاخص‌ترین وظایف این شورا عنوان کرد و گفت: متاسفانه با این وضعیت تمام این وظایف نیز ابتر مانده است.

وی با اشاره به سلب عضویت دو نفر ذکر شده با رأی اعضای شورای شهرستان رشت، تصریح کرد: لوایح و مستندات طی نامه‌ای مبنی عدم حضور این آقایان نیز ارائه و تأکید شده است که این نوع برخورد توهین به مردم و سایر اعضای شورا محسوب می شود.

رئیس شورای شهرستان رشت به عملکرد مطلوب این شورا اشاره و بیان کرد: برای اولین بار جلسات شورای شهرستان را با تصویب فرماندار و سه نماینده به بخشداری‌ها منتقل کردیم تا شاهد اثربخشی بیشتر جلسات و مصوبات این شورا در سطح بخش‌ها باشیم.

وی با بیان اینکه متاسفانه عدم حضور این آقایان سبب شده تعداد دیگری از اعضای نیز در سه جلسه گذشته حضور نیابند، تأکید کرد: ادامه این وضعیت قابل قبول نیست.

در ادامه جلسه اعضا با فرماندار شهرستان رشت تماس تلفنی گرفته و موضوع را انتقال دادند که میرشمس مومنی زاده از ارجاع پرونده به شورای حل اختلاف استان صبح فردا خبر داد.

گفتنی است حامد عبدالهی، محمد صادقی، حجت جذب، مجتبی عزیز صفت، مجید فاتحی، محمد علی شورشی، محمد علی رسولی نفرات غایب در این جلسه بودند.

کد خبر 4763729

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 7 =