نگاه جدیدی در پیگیری امور مربوط به پدافند غیرعامل ایجاد شده است

بیرجند- مدیرکل پدافند غیرعامل خراسان جنوبی با اشاره به برنامه های هفته پدافند غیرعامل در استان، گفت: با اجرای این برنامه ها دیدگاه جدیدی در مورد پیگیری امور مربوط به پدافند غیرعامل ایجاد شد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد علی آخوندی بعد از ظهر دوشنبه در مانور مشترک واحدهای تابعه وزارت اطلاعات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: تعامل ایجاد شده بین واحد های این وزارت سبب شده تا در شاخص های امنیتی خراسان جنوبی وضعیت قابل قبولی داشته باشد.

 وی با بیان اینکه در روز شمار هفته پدافند غیر عامل امروز به نام روز استحکام بخشی و مصونیت بخشی زیرساخت ها نامیده شده است، بیان کرد: اگر پدافند غیر عامل در زیرساخت ها رعایت نشود بنا به گفته مقام معظم رهبری در صورت تهدید دشمن در نصف روز همه زیرساخت ها می تواند از بین برود.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری خراسان جنوبی با بیان اینکه هدف پدافند غیرعامل این است که خدمات رسانی را در هنگام تهدیدات ادامه دهیم، ادامه داد: پدافند غیرعامل به واسطه سلطانی صلح آمیز بودن، ارزان بودن و پیشگیرانه بودن بسیار حائز اهمیت است.

آخوندی با بیان اینکه در هفته پدافند غیرعامل دیدگاه جدیدی در مورد پیگیری امور مربوط به پدافند غیر عامل ایجاد شده است، بیان کرد: بعد از این مسائل مربوط به این حوزه با تعامل بیشتر و جدی تر دنبال خواهد شد.

وی با بیان اینکه باید هر دستگاهی را به سمتی هدایت کنیم تا مردم محوری را در خدمات خود ملاک عمل قرار دهند، افزود: باید پدافند غیر عامل را بیشتر از گذشته اجرایی کنیم و برای اجرایی کردن ایده ها در این حوزه قدم برداریم.

اجرای شش هزار کیلومتر فیبر نوری در استان

 سرپرست مخابرات منطقه خراسان جنوبی نیز در این جلسه اظهار کرد: امروز بیشتر خدمات در تمامی بخش ها به نحوی در بستر مخابراتی ارائه می شود.

 آذری با بیان اینکه همه دستگاه ها برای ارائه خدمات بهتر ، با کیفیت تر و سریعتر به سمت خدمات الکترونیک و غیر حضوری رفته اند، بیان کرد: برای اینکه خدمات در همه بخش‌ها بدون وقت انجام شود ایجاد شبکه پایدار بدون قطع جز الزامات است.

 وی با بیان اینکه اگر در مواقع بحران ارتباط قطع شود بحران بیشتر خواهد شد، عنوان داشت: این شبکه گسترده نیاز به نگهداری و هزینه های بالا دارد.

 مدیر کل مخابرات مخابرات خراسان جنوبی با تاکید بر لزوم شناسایی عوامل قطعی در زمان بحران، بیان کرد: در بحث امکانات تغذیه نیرو امروز شبکه های مراکز مخابراتی استان مجهز به باتری با ظرفیت بالا هستند که می تواند در مواقع لزوم خطر را برطرف کند.

آذری از اجرای شش هزار کیلومتر فیبر نوری در استان خبر داد و گفت: با توجه به گستردگی این شبکه ها و خطرات قطع برق نیاز است مسیرهای جایگزین را برای مواقع خطر در نظر بگیریم.

 وی بیان کرد در حال حاضر توسط کارشناسان داخلی استان مسیرهای جایگزین برای قسمت عمده ای از مسیرهای فیبر نوری طراحی و به زودی راه اندازی می شود.

کد خبر 4763744

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 3 =