بخشی از دانشگاه ها در پرداخت حقوق اساتید با مشکل مواجه می شوند

معاون اداری مالی وزارت علوم گفت: در صورت عدم تخصیص بودجه درخواستی، بخشی از دانشگاهها در پرداخت حقوق اساتید با مشکل مواجه می شوند.

محمد تقی نظرپور درگفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به آخرین وضعیت تخصیص بودجه دانشگاه ها در سال جاری گفت: بودجه ای که برای ۹ ماه سال جاری برای دانشگاه ها لحاظ داده شده، حدود ۵۷ درصد است و این عدد نمی تواند نیازهای دانشگاه ها را تامین کند.

وی ادامه داد: با توجه به بحث تورم حداقل بودجه درخواستی ما  ۷۵ درصد است که البته این نیز مشکل است، با سازمان برنامه و بودجه رایزنی کرده ایم، آنها نیز عنوان می کنند با توجه به شرایط کشور شاید نتوانند بیش از این تخصیص دهند.

معاون اداری مالی وزارت علوم درباره اینکه راه حل وزارت علوم برای دانشگاه ها درصورتی که حداقل بودجه تامین نشود چیست؟ آیا دانشگاه ها باید به درآمد زایی بیشتر روی آوردند، افزود:  درآمدزایی را که باید داشته باشند، ولی حداقل حقوق و مواردی که از جنس حقوق است همیشه توسط دولت تامین می شده و علی القاعده نیز باید تامین شود تا دانشگاه ها به مشکل مواجه نشوند.

وی درپاسخ به این سئوال که آیا در صورتی که حداقل بودجه درخواستی دانشگاه ها تامین نشود، دانشگاه ها در پرداخت حقوق با مشکل مواجه خواهند شد، افزود: با این بودجه ای که اختصاص داده شده است حقوق بخشی از دانشگاه‌ها تامین نمی شود.

وی ادامه داد: برهمین اساس دانشگاه ها نمی توانند حقوق اساتید، کارکنان، همه شرکتی ها یا قراردادهایی که در ارتباط با برخی موضوعات مانند قراردادهایی که برای پخت و پز سلف، فضای سبز، و یا آسانسور منعقد شده را پرداخت کنند.

نظرپور یادآوردشد: مواردی که عنوان کردم همه شامل حقوق می شود، بنابراین نگرانی جدی وجود دارد که موضوعاتی که مطرح شد به راحتی حل نشود.

کد خبر 4763768

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 5 =