درمان اقتصاد بیمار با فناوری‌های جدید ممکن است

تبریز- نماینده ولی فقیه در استان حریم های ظالمانه دشمن را یک فرصت تاریخی و راهبردی عنوان کرد و گفت: اقتصاد بیمار کشور با تجاری سازی طرح های فناورانه جدید در شرکت های دانش بنیان درمان می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام و المسلمین سید محمدعلی آل هاشم عصر امروز دوشنبه در هفتمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی تبریز، موسوم به رینوتکس ۲۰۱۹، در محل نمایشگاه بین‌المللی تبریز با بیان اینکه امروزه فناوری های نوین قابلیت های گوناگونی در زندگی بشری به وجود آورده اند گفت: فناوری های نوین با از بین بردن مرزهای متعارف در محیط زیست انسانها فضایی جدید بوجود آورده اند که تهدیدها را به فرصت تبدیل کرده است.

امام جمعه تبریز با اشاره تاثیر توسعه فناوری های جدید در تحولات در زندگی جامعه بشری گفت: امروزه سبک زندگی دچار تغییر و تحول شده و در جامعه بشری الگوی جدیدی از سبک زندگی پدیدار شده است که مفاهیم آن نیز تغییر اساسی داشت.

حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم با بیان اینکه تغییرات جدید صورت گرفته کارایی و اثر بخشی زندگی سنتی را با چالش های جدی مواجه ساخته است گفت : بدون شناخت صحیح از فناوری های نوین نمی توان درک صحیح از مسائل پیرامونی به دست آورد.

نماینده ولی فقیه در استان ارزش گذاری به فناوری و علم را از منظر دین مبین اسلام مورد اشاره قرار داد و گفت : اسلام به جهت توحیدی علم توجه خاص دارد و هر دانستن را علم نمی داند و در قرآن کریم تصریح نموده که عالمان و دانشمندان خدا ترس هستند.

امام جمعه تبریز علم و فناوری را پایه و اساس قدرت ها دانست و گفت : به واسطه علم انباشت ثروت به درستی مدیریت می شود و رهبر معظم انقلاب می فرمایند هرکس به علم دست پیدا کند می تواند فرمانروایی کند.

وی گفت : در سال های اخیر رویکرد توجه به فناوری شرکت های دانش بنیان به عنوان تکمیل کننده توسعه فناوری بالا بوده است و در این رابطه رهبر معظم انقلاب اسلامی معتقد هستند هم افزایی علم و ثروت اولین شاخصه قدرت به حساب می آید.

حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم با تاکید بر اینکه اهل دانش و سرمایه گذاری مالی برای افزایش شرکت های دانش بنیان همت بیشتری داشته باشند گفت : در دنیای امروزی مناسبت های سنتی اقتصاد رو به زوال است و جایگاه برتر ازآن کشوری است که بر روی اقتصاد دانش بنیان سرمایه گذاری کرده است و کارآفرینان اقتصاد را با کسب حلال سامان می دهند.

نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به تحریم های دشمنان در حوزه های مختلف علمی و فناوری که مانع سامان یافتن اقتصادملی شده است گفت : اگر می توانستیم وابستگی اقتصادی را به حداقل برسانیم در اساس تحریم ها موضوعیت نداشت.

امام جمعه تبریز دانش بنیان کردن اقتصاد را نیاز ضرورت کشور دانست و تاکید کرد : اعتماد به جوانان و مردم در طول ۴ دهه گذشته اهداف حداکثری را حاصل کرده است و با اعتماد به جوانان در عرصه فناوری های جدید هم تحریم ها به فرصت بزرگی تبدیل خواهد شد و جهش علمی را به همراه خواهد داشت.

وی گفت : جدی گرفتن رونق کارآفرینی و میدان دادن به شرکت های دانش بنیان نقش مهمی در اعتلای کشور دارد و دست دشمن را کوتاه می کند.

نماینده ولی فقیه در استان با تقدیر از توجه و اقدامات شایسته دولت به تجاری سازی فناوری ها تاکید کرد : تحریم های ظالمانه دشمن از یک منظر یک فرصت تاریخی و راهبردی است که می تواند اقتصاد بیمار را با تجاری سازی طرح های فناورانه در شرکت های دانش بنیان درمان کند.

کد خبر 4763857

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 1 =