عملیات انتقال گازبه شهرک  شهید مدنی تبریز

تبریز -درسال رونق تولید و با پیگیری خبرگزاری مهر مراسم کلنگ زنی و انتقال گاز به شهرک صنعتی شهید مدنی تبریز برگزار و عملیات انتقال شروع شد.

خبرگزاری مهر، گروه استان‌ها – آناهیتا رحیمی : شهرک صنعتی مدنی تبریز، اولین شهرک صنعتی در شمال غرب کشور است که در سال ۱۳۶۱، تأسیس شده است؛ این شهرک قدمتی ۳۶ ساله دارد که فاقد هر گونه امکانات بهداشتی و رفاهی است، این در حالی است که این شهرک، نخستین کوی صنعتی است که تولید داخلی را به یدک می‌کشد و ظرفیت‌های مناسبی برای اشتغال روزافزون آن وجود دارد.

اهالی شهرک صنعتی مدنی، هر چه دارند از هنر دست خود دارند که با وجود تمام مشکلات ریز و درشت، برای سر پا نگه داشتن نام و آوازه این شهرک، سخت تلاش می‌کنند. از مهم‌ترین مشکلات این شهرک، می‌توان به نبود گاز اشاره کرد که اهالی را در فصل زمستان برای گرمایش، مجبور به سوزاندن چوب و گازوئیل کرده است.

اما تمام مشکلات به اینجا ختم نمی‌شود، اهالی شهرک صنعتی مدنی تبریز هم چنین از نبود آب آشامیدنی سالم و راه آسفالت نیز رنج می‌برند. خبرنگار خبرگزاری مهر، طی گزارشات متعدد از وضعیت این شهرک که اهالی آن از مشکلات متعددی نظیر نبود گاز، آب آشامیدنی سالم و راه مناسب آسفالت شده رنج می‌بردند ارائه کرده است که در نهایت بعد از گذشت مدت‌ها تلاش و همت مسئولان ذی ربط، مراسم کلنگ زنی و عملیات انتقال گاز  در این شهرک انجام گرفت.

فراهم آوردن اشتغال جوانان در این شهرک

عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی کلانشهر تبریز در مراسم کلنگ زنی عملیات انتقال گاز در شهرک صنعتی شهید مدنی به خبرنگار مهر می‌گوید : امید است این افتتاح، منشأ خیر و برکت برای اهالی و کسبه متعهد و زحمت کش که سال‌هاست در این عرصه تلاش می‌کنند باشد.

کریم صادق زاده به اقدامات مؤثر شهردار منطقه ۷ اشاره کرده و ادامه می‌دهد : شهردار منطقه ۷، اقدامات مؤثری در راستای آبادانی و عمران مناطق کم برخوردار انجام داده است که می‌توان به افتتاح پارک اندیشه اشاره کرد که به همت شهردار منطقه ۷ نیز شاهد زیبایی در این شهرک خواهیم بود و امید است که با رفع تمامی مشکلات، این شهرک به محلی برای بازدید شهروندان و خرید تبدیل گردد.

او توضیح می‌دهد : در این شهرک باید مشکلاتی از قبیل انشعابات آب، گاز و آسفالت رفع و همه برای زیبایی این شهرک تلاش کنند چرا که در این صورت به فرآیند اشتغال جوانان نیز کمک خواهد شد.

لزوم تسریع در عملیات گاز رسانی تا قبل از فصل سرما

معاون برنامه ریزی، فنی و عمرانی فرماندار تبریز نیز در گفت و گو با خبرنگار مهر گفت : این شهرک، طی چند سال اخیر وارد محدوده کلانشهر تبریز شده است که تمامی دستگاه‌ها  در این کوی کارگاهی و صنعتی، مؤظف به ارائه خدمات هستند.

احمد اسدی بیان می‌کند : یکی از مشکلاتی که در این کوی کارگاهی و صنعتی وجود دارد می‌توان به مشکلات شبکه گذاری و انشعاب گاز اشاره کرد که به لطف و همت شهردار منطقه ۷ و شرکت گاز، منوط به اخذ مجوز، شبکه گذاری به طور رایگان انجام خواهد شد .

او توضیح می‌دهد : به دلیل وجود ایستگاه تقلیل فشار گاز، در اسرع زمان و تا قبل از آغاز فصل سوز و سرما می‌توانند از طریق پیمانکار، به عملیات شبکه گذاری خاتمه دهند.

اسدی با توجه به مشکل آب و فاضلاب و هزینه بالای آن اضافه می‌کند : اگر برای نصف مبالغ خواسته شده، بتوانیم مشارکت داشته باشیم، شرکت آب و فاضلاب حاضر به انشعاب آب می‌باشد که به طور جد پیگیر هستیم .

وی با اشاره بر عملیاتی شدن تقاطع غیر هم سطح  در آزاد راه تبریز – سهند بیان می‌کند : قبل از عملیات آسفالت ریزی باید باید حفاری تمامی زیرساخت‌ها از جمله گاز، آب و مخابرات اتمام یابد و تنها آلودگی که در این شهرک وجود دارد، استفاده اهالی از گازوئیل و چوب  به دلیل نبود گاز، برای گرمایش در فصل زمستان می‌باشد که آن نیز با اجرای این پروژه قطع می شود.

اسدی در پایان به فعال بودن بیش از ۸۰۰ واحد کارگاهی و صنعتی در این شهرک اشاره و به خبرنگار مهر می‌گوید : فعالیت ۲ هزار نفر در این شهرک، پتانسیل خوبی است که باید در مناطق مختلف در کلانشهر تبریز، چنین شهرک‌های صنعتی را ایجاد کنیم و شغل‌های مزاحم را کاهش دهیم تا باعث آرامش و آسایش شهروندان گردد.

صنعتی بودن از بزرگ‌ترین پتانسیل‌های موجود غرب شهر تبریز است

شهردار منطقه ۷ کلانشهر تبریز، در خصوص شهرک های صنعتی واقع در محوطه این شهرداری به خبرنگار مهر می‌گوید : در این کوی صنعتی و کارگاهی، افرادی مشغول فعالیت هستند که با دستان توانگر خود، کسب روزی می کنند و  صنعتی بودن بخش بزرگی از شهرداری منطقه ۷، یکی از بزرگ‌ترین پتانسیل‌های موجود است که فرصت بزرگی است؛ منطقه ۷، منطقه‌ای پر از استعداد است و نباید از آن به عنوان منطقه محروم یاد کرد.

فقر فضای سبز در شهرک مدنی تبریز

وی در پایان به خبرنگار مهر می‌گوید : فقر فضای سبز، مشکلات آب‌های سطحی، آسفالت و خاک‌ریزهای موجود در این شهرک، مشکلات زیست محیطی را به دنبال دارد.

اینجا یک شهرک صنعتی است که اکثر صنعتگران در این شهرک، ریش سفیدانی هستند که سالهاست با هنر دست خود، کسب روزی حلال می‌کنند. باید گفت سالی که حمایت از تولید داخلی نام بگیرد باید چنین شهرک‌هایی که تولید داخلی را به یدک می‌کشند فارغ از هرگونه مشکلات باشند. امید است مسئولان ذی ربط با همتی که برای انتقال گاز به این شهرک به خرج داده‌اند سایر مشکلات را نیز پایان بخشند.

با  همه اوصاف شهرک های صنعتی بخصوص شهرک صنعتی شهید مدنی تبریز می تواند به ظرفیت بالایی در خصوص تولید ملی دست یابد که این مهم با وجود نزدیکی این شهرک به مرکز استان می تواند در تحقق شعار سال نامگذاری شده توسط مقام معظم رهبری دور از دسترس نیست که همت صنعتگران و مسولین امر را طلب می کند.

کد خبر 4763891

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 7 =