۲۷۰۰ مترمربع زمین به نام امام‌زاده علی بن جعفر (ع) سمنان تملک شد

سمنان - عضو هیئت امنای امام‌زاده علی بن جعفر(ع) بابیان اینکه طرح توسعه بقعه این امام‌زاده پیگیری می‌شود، گفت: تاکنون دو هزار و ۷۰۰ متر مربع زمین به نام امام‌زاده تملک شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، ابوالفضل نقاشیان شامگاه دوشنبه در همایش وقف و رسانه به میزبانی امامزاده علی بن جعفر (ع) سمنان، ضمن بیان اینکه طرح جامع امامزاده به دستور اوقاف کشور رسیده است، ابراز داشت: بر این اساس در صدد برآمدیم تا املاک واقع در طرح تملک شود.

وی ضمن بیان اینکه طرح توسعه امامزاده علی بن جعفر (ع) سمنان از جمله اقداماتی که توسط اوقاف پیگیری و دنبال می‌شود، ابراز داشت: دو هزار و ۳۰۰ متر مریع زمین و ۳۷۰ متر واحد مسکونی جمعا به میزان دو هزار و ۷۰۰ متر مربع تملک به نام آستان مقدس امامزاده شد.

عضو هیئت امنای امامزاده علی بن جعفر(ع) سمنان بابیان اینکه برای جلوگیری از مشکلات مقرر شد متناسب با بافت تاریخی گنبد در امامزاده طراحی شود، ابراز داشت: برای این کار از دو مشاور بهره گرفته شد لذا مطالعات گنبد به اتمام رسیده و طراحی صورت گرفته است و برای اجرا در انتظار تایید میراث فرهنگی خواهد بود.

نقاشیان ضمن بیان اینکه محوطه‌سازی ۶۰ الی ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، اضافه کرد: با همکاری شهرداری مقرر شد تا برای سامان‌دهی خودروها قطعه زمین واقع در خیابان شهید رحمانیان با کاربری پارکینگ در اسرع وقت در اختیار امام‌زاده قرار گیرد که این مهم در حال انجام است.

به گزارش خبرنگار مهر، در خاتمه این مراسم از یاوران و حامیان وقف استان سمنان و خبرگزاری مهر تقدیر به عمل آمد.

کد خبر 4763913

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 15 =