ثبات قیمت کالاها در بازار چهارمحال و بختیاری/وفور کالاهای اساسی

شهرکرد- قیمت کالاها در حال حاضر در چهارمحال و بختیاری دارای ثبات است و هم اکنون کالاهای اساسی به وفور در بازار این استان وجود دارد.

خبرگزاری مهر - گروه استان ها: چهارمحال وبختیاری دارای حدود ۳۵ هزار واحد صنفی است در زمینه تامین کالا و ارائه خدمات فعالیت می کنند. واحد های صنفی فعال در تامین و فروش کالاها طی یک ساله گذشته با اعمال تحریم ها و بالا و پایین شدن نرخ ارز و... با مشکلات بسیار زیادی در زمینه فروش و تامین کالا مواجه شدند.

بالا و پایین شدن قیمت ها به ویژه در اقلامی که وابسته به ارز بود، در برخی مواقع موجب ضرر و زیان فروشندگان می شد و مصرف کنندگان نیز هر روز با قیمت های مختلفی در بازار روبرو می شدند.

 کمبود برخی کالاها نیز از دیگر مشکلاتی بود که طی یک سال گذشته در برخی مواقع مشاهده شد وهمین امر زمینه ساز افزایش قیمت در عرضه این کالا ها به شمار می رفت.

 در حال حاضر وضعیت بازار در استان چهارمحال و بختیاری رو به بهبود است و قیمت برخی کالاها ثابت شده است  وگلایه های بخش اصناف در این زمینه در حال کاهش است.

وضعیت بازار نسبت به گذشته بسیار خوب شده است و زمینه فعالیت در بخش اصناف و برنامه ریزی شغلی در این زمینه نسبت به ماه های گذشته مطلوب تر شده استیکی از کسبه شهر شهرکرد در این زمینه به خبرنگار مهر گفت: وضعیت بازار نسبت به گذشته بسیار خوب شده است و زمینه فعالیت در بخش اصناف و برنامه ریزی شغلی در این زمینه نسبت به ماه های گذشته مطلوب تر شده است.

حسینی بیان کرد: در گذشته برخی از اصناف از خرید کالا به علت مشخص نبودن قیمت پرهیز می کردند.

وی با بیان اینکه اصناف در حال حاضر کالاهای مورد نیاز خود را برای فروش تامین می کنند، افزود: در حال حاضر قیمت ها کالاها متعادل شده است و تامین کالاها از عمده فروش نسبت به گذشته از وضعیت بهتری برخوردار شده است.

وی با بیان اینکه بسیاری از کالاها به صورت مستقیم و غیر مستقیم به ارز وابسته است، تاکید کرد: ثبات قیمت در بازار ارز نقش مهمی در این زمینه داشته است.

ثبات قیمت کالاها در استان چهارمحال و بختیاری

 رئیس سازمان صنعت،معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری در گفت و گو با خبرنگار با اشاره به اینکه با تمهیدات اندیشیده شده کمبودی در تامین کالاهای اساسی در سطح استان وجود ندارد، بیان کرد: در حال حاضر قیمت کالاهای مختلف در این استان ثابت شده است و مشکلات در این زمینه در حال کاهش است.

سجاد رستمی بیان داشت: از شهریور ماه تاکنون ۱۸ قلم کالا در استان چهارمحال و بختیاری مانند آهن آلات، مرغ زنده و گروه حبوبات قیمت کاهشی داشته است.

وی تاکید کرد: ۵۷ قلم کالا از جمله لبنیات، لاستیک و انواع روغن موتور قیمت ثابت داشته است و ۱۲ قلم کالا مانند لوازم بهداشتی، روغن خوراکی، شکر، سبزی خوردن، خیار و گوسفند زنده قیمت افزایشی را تجربه کرده است که در مجموع در حال حاضر قیمت کالا در استان ثابت است.

رئیس سازمان صنعت،معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری بیان کرد: تمهیدات لازم برای جلوگیری از کمبود کالاهای اساسی و افزایش قیمت آنها در سطح استان اندیشیده شده است.

وی تاکید کرد: هم اکنون برنامه ریزی های لازم برای تامین کالاهای اساسی مورد نیاز شب عید در سطح استان در حال انجام است.

رئیس سازمان صنعت،معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه تامین میوه شب عید در دستور کار قرار گرفته است، ادامه داد: به منظور تامین نیاز میوه شب عید خرید ۲۰۰ تن سیب درختی قرمز، ۲۰۰ تن سیب درختی زرد، ۴۰۰ تن پرتقال تامسون و ۴۰۰ تن پرتقال والنسیا در این استان مورد توجه قرار گرفته است که دو سوم این میزان پرتقال و یک سوم سیب است.

کالاهای اساسی به وفور در سطح استان چهارمحال و بختیاری وجود دارد

معاون امور بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری در این زمینه به خبرنگار مهر گفت: کالاهای اساسی به وفور در سطح استان چهارمحال و بختیاری وجود دارد.

حسن شمسی بیان کرد: شکر یکی از مهمترین کالاها به شمار می رود که در سطح استان به وفور وجود دارد و تقاضا برای آن در حال کاهش است.

وی با اشاره به تامین دفتر دانش آموزی مورد نیاز در سطح استان، بیان کرد: ۱۵ هزار جلد دفترچه دانش آموزی نیز طی ماه های آینده در مناطق محروم چهارمحال و بختیاری توزیع می شود.

معاون امور بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری بیان کرد: نظارت ها در سطح بازار توسط بازرسان به خوبی در حال انجام است و مشکلی در توزیع کالاهای اساسی در سطح استان وجود ندارد.

وی تاکید کرد: اکیپ‌های نظارتی بر روند قیمت گذاری کالاها و همچنین توزیع مواد غذایی و کالاهای اساسی در سطح استان نظارت مستمر دارند تا زمینه برای تخلف ایجاد نشود.

وضعیت تامین کالاها و قیمت گذاری در بازار این استان روز به روز از وضعیت مطلوب تری برخوردار می شود و باید تلاش کرد این روند ادامه یابد. ایام پایانی سال در پیش است و خرید ها توسط مردم افزایش قابل توجهی خواهد داشت و از امروز باید برنامه ریزی های لازم برای تامین کالاها به ویژه کالاهای اساسی برای بازار شب عید اندیشیده شود تا شاهد ایجاد صف های طولانی و نارضایتی مردم همانند سال گذشته نباشیم.

کد خبر 4763941

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 1 =