فعالیت ۳۵۵ واحد گشتی برای برخورد با تغییر کاربری اراضی کشاورزی

ایلام -  فرمانده یگان حفاظت از اراضی ملی از فعالیت ۳۵۵ واحد گشتی در مناطق مختلف کور برای برخورد با تغییر کاربری اراضی کشاورزی خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ ابراهیم حسن آبادی صبح سه  شنبه در مراسم معارفه فرمانده یگان حفاظت از اراضی استان ایلام اظهار داشت: امروز یگان‌حفاظت از اراضی  استان ایلام فعالیت خود را آغاز کرد که ۲۲ استان دیگر نیز با معرفی فرماندهان آنها فعالیت خود را آغاز خواهند کرد.

 وی در ادامه با بیان اینکه برخورد با تغییر کاربری اراضی کشاورزی در دستور کار  یگان حفاظت از اراضی قرار دارد، گفت: سامانه ۱۳۱ پل ارتباطی بین مردم و یگان حفاظت از امور اراضی کشور است.

 این مقام ارشد انتظامی افزود: پیشگیری از تغییر کاربری اراضی کشاورزی در دستور کار این یگان قرار گرفته و برخورد قاطع و قانونی با افرادی که اقدام به تغییر کاربری و ساخت و ساز غیر قانونی در این اراضی کنند خواهد شد.

 وی با اشاره به اینکه برخورد با متخلفین نگاه ویژه‌ای ماست ،خاطرنشان کرد: ساماندهی واحدهای گشتی در دستور کار قرار دارد و ۳۵۵ واحد گشت واکنش سریع در کشور فعالیت دارند.

 فرمانده یگان حفاظت از اراضی ملی ، تصریح کرد: از طریق سامانه ۱۳۱ تلاش داریم اخبار مردم را در حوزه تغییر کاربری اراضی دریافت و رصد کنیم.

 وی با بیان این که افرادی با عناوین مختلف نگاه به تغییر کاربری اراضی ملی دارند، گفت: قبل از هرگونه تغییر کاربری این افراد با مراجعه به جهاد کشاورزی از مجوز ساخت و ساز برابر قانون اطلاع و سپس اقدام به این امر کنند، چون قانونگذار برابر ماده ۱ قانون حفظ کاربری تغییر اراضی کشاورزی را ممنوع دانسته است .

سرهنگ حسن آبادی با بیان اینکه جز در موارد استثناء و بر اساس تبصره یک ماده یک تغییر اراضی به کمیسیون ارجاع و در آن مطرح خواهد شد،افزود: اگر ضرورت ایجاد شود تغییر کاربری در کمیسیون بر اساس قوانین انجام خواهد شد.

 فرمانده یگان حفاظت از اراضی ملی با خطاب به افرادی که به صورت آگاهانه اقدام به تغییر کاربری اراضی کشاورزی دارند، گفت: بر اساس ماده ۱۰ برخورد قانونی با این افراد اعمال خواهد شد.

گفتنی است در پایان این مراسم سرهنگ مجتبی همتی به عنوان  فرمانده یگان حفاظت از امور اراضی استان ایلام منصوب شد.

کد خبر 4764375

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 3 =