کنگره ملی تاریخدانان ایران در کرمانشاه برگزار می شود

کنگره ملی تاریخدانان ایران به مناسبت انتخاب کرمانشاه به عنوان پایتخت گردشگری جهان در سال ۲۰۲۰ برگزار می شود.

روح الله بهرامی عضو هیأت علمی دانشگاه رازی و دبیر علمی کنگره ملی تاریخدانان ایران در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن بیان این خبر گفت: گروه تاریخ دانشگاه رازی، انجمن ایرانی تاریخ ایران و انجمن ایرانی تاریخ اسلام با همکاری اداره آموزش و پرورش و معاونت فرهنگی شهرداری کرمانشاه و سایر نهادهای مدنی در فروردین سال ۱۳۹۹ برنامه برگزاری کنگره ملی تاریخدانان ایران را به میزبانی دانشگاه رازی کرمانشاه برگزار می کنند.

وی افزود: این کنگره به مناسبت انتخاب کرمانشاه به عنوان پایتخت گردشگری جهان در سال ۲۰۲۰ برگزار می شود. دانشگاه رازی و انجمن ایرانی تاریخ ایران و تاریخ اسلام با توجه به فرصت پیش رو و با هدف نشان دادن جایگاه کرمانشاه به عنوان یکی از کهن ترین استقرارگاه های انسان و تبیین جایگاه این استان به عنوان یکی از کانون ها و ظرفیت های بزرگ توسعه گردشگری و بوم گردی و توسعه اشتغال صورت می گیرد.

این استاد دانشگاه تصریح کرد: دومین هدف برجسته این کنگره ملی معرفی و تبیین  جایگاه دانش تاریخ  در استان کرمانشاه به عنوان یک دانش با کارکرد مدنی و دارای ظرفیت های شناختی برای توسعه فرهنگی و انسانی است و از این نظر به بررسی نقش و جایگاه این دانش در تولید علم و شناخت نقاط قوت و ضعف و کاربرد این دانش است و از این طریق در جستجوی راهکارهایی برای کمک به توسعه مدنی  فرهنگی و تقویت جایگاه این دانش در ساختار سیاسی، اجتماعی جامعه است.

دبیر علمی کنگره ملی تاریخدانان ایران در ادامه سخنانش گفت: مسأله اشتغال و کار آفرینی دیگر هدف اساسی گنگره ملی تاریخدانان ایران است که به دنبال تبیین جایگاه حرفه ای و شغلی مورخان و دغدغه های جامعه اهل تاریخ و نقد و بررسی وضعیت اشتغال جامعه دانش آموختگان تاریخ در ایران و در استان کرمانشاه است، بررسی تجربه جهانی در کاربست و کاربرد حرفه ای دانش تاریخ و استفاده از تجربیات زیسته و همچنین ظرفیت های بومی استان کرمانشاه برای اشتغال اهل تاریخ مورد بررسی قرار می گیرد.

وی اظهار کرد: پیوندهای دانش تاریخ با دانش های و همچنین تقویت مهارت‌ها و تأسیس مؤسسات خدماتی، علمی و مهارت محور ویژه دانش تاریخ با همکاری موسسات مدنی از دیگر اهداف برای تقویت دانش تاریخ و مطالعات میان رشته ای و نقش آن در گسترش کاربرد دانش تاریخ و توسعه اشتغال به شمار می رود.

کد خبر 4764608

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 6 =