تلاش برای اعتماد سازی میان شهروندان و مدیران شهری

عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران در نشستی خبری، جزئیات کمپین آرزوهای تهران را تشریح کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، زهرا نژاد بهرام پس از پایان جلسه علنی روز سه شنبه شورای شهر تهران با اشاره به آغاز کمپین آرزوهای تهران از یکی از محلات منطقه ۶ تهران گفت: موضوع پویش آرزوهای تهران اتفاق مبارکی است که می تواند به یک اتفاق بزرگ منتهی شود. براساس نظرسنجی ها، فاصله زیادی میان اعتماد عمومی و مدیریت شهری وجود دارد. این کمپین می تواند در ترمیم این نگاه و فاصله نقش مهمی داشته باشد و یک فضای تعاملی میان شهروندان و مدیریت شهری باشد.

وی افزود: کمرنگ شدن اعتماد به شهروندان به مدیریت شهری باید در تعامل و گفتگو ترمیم شود. یکی از مهمترین مسائل عدم وجود فضای گفتگو است و اینکه کجا و در چه شرایطی و راجع به چه موضوعی گفتگو کنیم، است.

نژاد بهرام تصریح کرد: مدیریت شهری باید با روش های مختلفی این مشکل را برطرف کند. رویکرد محله محوری در برنامه توسعه سوم شهر تهران پاسخ به این نیاز بود. معمولاً شوراهای محلات با شهروندان وارد گفتگو می شوند اما شرایط آن محدود بود اما این پویش امکان بیان نیازها، آرزوها و درخواست های شهروندان را با مدیریت شهری فراهم می کند. سه سال پیش آژانس بین المللی اسکان حقوق بشر یک پروژه عمومی با نام شهر دلخواه را اجرایی کرد که سه کشور در این پویش شرکت کردند که یکی از آن کشورها، ایران بود. این پویش الگو برداری از همین پویش سازمان جهانی اسکان حقوق بشر است. اینکه روش های تسهیل گری برای گفتگو میان مدیران و شهروندان فراهم شود.

وی توضیح داد: برای اجرایی کردن این ایده، مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران، شورای شهر، مرکز ارتباطات شهرداری، فاوا وارد عمل شدند. ابتدا نام این پویش امید برای تهران بود که احساس کردیم آرزو عبارت بهتری است و اگر آرزوها برآورده شوند، شهروندان حس بهتری می گیرند. حضور مرکز مطالعات در این پویش این بود که نگاه، نظرات و دغدغه های مردم را استخراج و به زبان علمی تبدیل کند. شرکت فاوا برای استفاده از تجهیزات روز و مرکز ارتباطات نیز به عنوان یکی از بخش های مرتبط، منطقه ۶ و شورای شهر دبیرخانه مشترکی ایجاد کرده اند که طی دو ماه گذشته تبدیل به یک دبیرخانه دائمی شده است.

این عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران اضافه کرد: این پویش از یک نامه به آقای افشانی شروع شد که به معاونت برنامه ریزی ارجاع شد و سپس فاوا به عنوان یک سازمان چابک در شهرداری که وظایف هوشمندسازی در شهر را نیز برعهده دارد، پای کار آمد. جامعه هدف ما دانش آموزان و جوانان هستند که آینده شهر نیز متعلق به آنان است. ما باید اعتماد این قشر را ترمیم کنیم. همچنین بیشتر این قشر از تجهیزات روز استفاده می کند.

نژاد بهرام تصریح کرد: سایت «باهم» که متعلق به شرکت فاوا بود به دلیل اهداف مشترکی که با این کمپین داشت صفحه کمپین آرزوها را نیز در آن ایجاد کرد. در حال حاضر شهروندان یکی از محلات منطقه ۶ می توانند با حضور در این سایت تا ۳۰ آذر آرزوهای خود را ثبت کنند و آرزوهایی که بیشتر مورد پسند قرار گیرد و رأی بالاتری داشته باشد احصاء و سه تا چهار آرزو طی ۴۵ تا دو ماه بعد اجرایی می شود. اجرایی شدن این آرزوها می تواند به اعتماد سازی میان شهروندان و شهرداری کمک کند.

وی افزود: برای آنکه استقبال از این کمپین بالا رود روی جامعه هدف به آن تأمل زیادی شد برای همین دانش آموزان و جوانان جامعه هدف آن قرار گرفتند. همچنین برای آنکه کار چندان گسترده نشود از سطح محلی آغاز کردیم.

وی ادامه داد: محله اولیه که به صورت پایلوت این طرح در آن اجرایی شده است، دیگر برای همیشه به این کمپین پیوسته و به تدریج محلات دیگری به این کمپین اضافه خواهند شد. تفاوت کمپین آرزوها با سامانه ۱۳۷ این است که در این کمپین فقط مشکلات پیگیری نمی شود بلکه خلاقیت های شهروندان نیز مورد توجه قرار می گیرد و شهروندان می توانند برای حل مشکل، راهکار نیز ارائه دهند.

کد خبر 4764656

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =