۱۸ درصد از نوار ساحلی مازندران همچنان در تصرف

بابلسر - معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مازندران طول نوار ساحلی استان را ۳۷۰ کیلومتر بیان کرد و گفت: ۱۸ درصد از نوار ساحلی استان همچنان در تصرف بخش ها قرار دارد.

مهدی رازجویان در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه بیش از ۸۲ درصد نوار ساحلی استان آزادسازی شده است افزود: دسترسی به ساحل درخواست و مطالبه عمومی و مردمی است و باید زمینه دسترسی به ساحل را برای همه مردم فارهم کنیم.

وی طول ساحل را ۳۷۰ کیلومتری بیان کرد و گفت: از مجموع نواری ساحلی فقط ۱۸ درصد آزادسازی نشده است و و این مربوط اشخاص و بخش خصوصی، مراکز اقامتی و یا سازمان هایی است که باید در کنار ساحل مستقر باشند.

وی یادآور شد: شش درصد از ۱۸ درصد نوار ساحلی آزادنشده مربوط به مراکز اقامتی دستگاه های مختلف است و باید با جدیت بیشتری آزادسازی این نواحی صورت گیرد.

رازجویان یادآور شد: همچنین شش درصد دیگر از مجموع ۱۸ درصد نوار ساحلی آزادنشده مربوط به بخش خصوصی است که دارای سند مالکیت هستند و برای آزادسازی این عرصه ها، باید اعتباراتی درنظر گرفته شود.

معاون استاندار مازندران ادامه داد: نباید بعد از مرحله آزادسازی، ساحل را رها کرد و باید این عرصه ها با همکاری شهرداری ها، دهیاری ها و بخش خصوصی بهسازی وسرمایه گذاری شود تا بهتر بتوانیم از این مواهب استفاده کنیم.

وی یادآور شد:در استان مازندران سه تا چهار شهرک ساحلی مصوب داریم و بقیه مجتمع های مسکونی و ساحلی هستند که باید تابع ضوابط و مقررات شهری باشند و باید آزادسازی ساحل را پیگیری کنند و مسکونی بودن مجتمع نباید دلیلی برای تصرف ساحل باشد و باید آزادسازی کرد.   

کد خبر 4764729

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 2 =