هر یک از مسئولان استانی در حل مشکلات کشف رود مسئول هستند

مشهد: استاندار خراسان رضوی گفت: هر یک از مسئولان استانی در حوزه سامان‌دهی مشکلات کشف رود به میزان وظایف خود مسئول هستند.

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علیرضا رزم‌حسینی در جلسه کارگروه احیای کشف رود که با حضور مدیران دستگاه های متولی در محل دفتر استاندار برگزار شد، اظهار کرد: موضوع ساماندهی کشف رود در سال های گذشته در دستور کار مسؤولان مختلف بوده است اما هنوز هم به نوعی مشکل کشور و استان محسوب می شود.

استاندار خراسان رضوی ادامه داد: با توجه به بازدیدهای میدانی که در چند ماه اخیر به همراه مدیران دستگاه های مربوطه و به صورت زمینی و هوایی از کشف رود صورت گرفت باید گفت یکی از اقدامات مهم و اولویت دار استان موضوع ساماندهی کشف رود است.

وی متذکر شد: هر یک از مسؤولان استان در زمینه ساماندهی کشف رود به میزان وظایف خود در حوزه بهداشت، اقتصاد و سلامت مردم منطقه مسؤول هستند، اما به نظر می رسد به دلیل توزیع مسؤولیت ها و کافی نبودن امکانات دستگاه های متولی، همچنان مشکل کشف رود به قوت خود باقی مانده است.

رزم حسینی ساماندهی موضوع کشف رود را  یک مسئله حاکمیتی دانست و افزود: هر جا که ارکان حاکمیت در مسائل و مشکلات استان مشارکت کردند موفقیت های بیشتری حاصل شد؛ همان اتفاق مثبتی که در جریان اجرای مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی در خراسان رضوی شاهد بودیم.

استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه مسؤولان استان در مورد ساماندهی کشف رود باید مسؤولیتی را عهده دار شوند، بیان کرد: هر طرحی که در جلسه امروز در زمینه کشف رود به امضا برسد، آن را در ستاد تدبیر هم تصویب خواهیم کرد و با پشتوانه همه ارکان حکومت طرح را جلو خواهیم برد.

وی بعد از انعقاد تفاهم نامه و در جمع خبرنگاران گفت: تفاهم نامه ای که امروز با حضور دستگاه های متولی به امضا رسید برای این بود که یک مدیریت واحد در خصوص کشف شکل بگیرد و در همین راستا شهرداری مشهد، به صورت داوطلبانه مدیریت واحد ساماندهی کشف رود را برعهده گرفت و همه دستگاه‌های اجرایی هم نقش کمک کننده خواهند داشت.

رزم حسینی خاطرنشان کرد: طبق برنامه زمان بندی صورت گرفته بنا بر این شد ظرف یک سال آینده برخی از تصفیه خانه های ایجاد شده، تکمیل و تعدادی ایجاد شوند.

استاندار خراسان رضوی ابراز کرد: رسانه ها در زمینه کشف رود مطالبه گری خوبی داشتند و این روند را باید کماکان ادامه بدهند البته بهتر است به سمتی پیش بروند که باعث تشویش اذهان عمومی نشود.

در ادامه غلامعلی صادقی، رئیس کل دادگستری خراسان رضوی هم ضمن بیان اینکه در سال های گذشته اقدامات لازم برای رها سازی بستر و حریم رودخانه کشف رود انجام شده است، افزود: در قدم نهایی ساماندهی فاضلاب کشف رود مورد نظر بود. واقعاً تهدیدات قابل توجهی را برای شهروندان مشهد می توانست دربرداشته باشد.

صادقی ادامه داد: با پیگیری های استاندار خراسان رضوی و همکاری مدیران و مراجع مربوطه جلسه امروز برگزار شد و به یک جمع بندی مطلوب رسیدیم.

وی نقش دادگستری در موضوع ساماندهی کشف رود را حمایت و نظارت دانست و اضافه کرد: با توجه به تفاهم نامه امضا شده، قرار شد طرح ساماندهی کشف رود با همدلی اجرا شود و هر جا نیاز به دستور و حمایت قضایی وجود داشت ما اقدامات لازم را انجام دهیم. هر جایی هم احیاناً دستگاهی کوتاهی کرد دستگاه قضایی آن را فراموش نخواهد کرد و در چارچوب مقررات برخورد صورت خواهد گرفت.

همچنین محمدرضا کلایی، شهردار مشهد در حاشیه جلسه کارگروه احیای کشف‌رود گفت: مجموعه‌ای از ۱۱ دستگاه در این پروژه همکاری دارند و هماهنگی آن بر عهده ما است که امیدواریم با حمایت دستگاه قضایی و همکاری دستگاه اجرایی این کار را به سرانجام برسانیم.

کلایی بیان کرد: یک طرح بالادستی برای این کار تهیه شده که ساماندهی بستر، ساماندهی اراضی پیرامون، ایجاد کمربند شمالی و حمایت اجتماعی از افراد دارای نفع در آن محدوده پیرامونی دیده شده است.

وی اظهار کرد: در این جلسه توافق‌نامه مشترک همکاری برای نجات کشف‌رود به فرماندهی شهرداری مشهد امضا شد.

شهردار مشهد گفت: در کشف‌رود لکه‌های مختلفی دیده شده که با حضور بخش خصوصی و سرمایه گذار ساماندهی می‌شود؛ شهرداری نیز در مرحله اول ۲۰۰ میلیارد تومان به این منظور اختصاص خواهد داد.

کد خبر 4764730

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 12 =