آینده پژوهی در سند آمایش استان قزوین لحاظ شده است

قزوین-رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قزوین گفت: در سندآمایش به آینده پژوهی توجه شده و با برگزاری دوره های تخصصی وآموزشی برای تبیین آن اقدام شده اما اشکالاتی هم داردکه باید برطرف شود.

به گزارش خبرنگار مهر، کارگروه پژوهش و فناوری استان قزوین عصر سه شنبه به ریاست استاندار قزوین و با حضور رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و روسای دانشگاهها و مراکز آموزش عالی در استانداری قزوین برگزار شد.

ابوالفضل یاری در این جلسه گفت: در سالهای گذشته به میزان کافی در روی رشته های دانشگاهی و پژوهش های جدید کار کرده ایم و مطلب تهیه شده است اما این که در کجا از این اطلاعات و آموخته ها و دانش را استفاده کنیم دچار نقص و کمبود بوده ایم که باید آن را جبران کنیم.

یاری تصریح کرد: در حالی که بیش از  ۸۳ درصد مواد شوینده کشور در استان قزوین تولید می شود اما برای سرویس دهی و خدمات دهی مناسب به آنها مرکز خاصی نداریم و یا با داشتن دهکده طبیعت هنوز نتوانسته ایم یک رشته مرتبط با این دهکده را در حوزه دامپزشکی راه اندازی کنیم تا به نیازها پاسخ داده شود.

وی اظهارداشت: طرح شتابگر ملی که بیش از یک هزار دانشمند را در آینده جذب خود خواهد کرد امروز رئیس دانشگاه بین المللی معتقد است باید ۳۰۰ نفر از کارشناسان پایه این دانشگاه را جذب کند که اگر امروز درست تدبیر نکنیم و نیازها برآورده نشود به بیراهه رفته ایم.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قزوین یادآورشد: در سند آمایش به آینده پژوهی و آینده نگری توجه شده و در وضع موجود متوقف نشده ایم و با برگزاری دوره های آموزشی نسبت به تبیین اهداف و چشم اندازها اقدام شده است.

اشکالات سند را برطرف می کنیم

وی با پذیرش اشکالات موجود در سند آمایش گفت: سند آمایش برای اولین بار در کشور در استان قزوین تهیه شده و قبول داریم که اشکالاتی دارد که حتما با نظر کارشناسان آن را برطرف خواهیم کرد.

یاری بیان کرد: پس از رفع اشکالات و نواقص سند آمایش از همه مدیران استان انتظار داریم اجرای آن را وظیفه خود بدانند تا کارها متوقف نشود.

در این جلسه از سوی گلدوزها نماینده جهاد دانشگاهی استان ابعاد مختلف سند آمایش علم و فنآوری استان قزوین تشریح شد.

کد خبر 4764879

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 4 =