سند آمایش علم و فن آوری قزوین درشاخص های پزشکی اشکال اساسی دارد

قزوین- رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین گفت: سند آمایش علم و فنآوری استان بدون نظر کارشناسی دانشگاه تهیه شده و در تعریف شاخص های درمانی اشکال اساسی دارد که باید برطرف شود.

به گزارش خبرنگار مهر، کارگروه پژوهش و فناوری استان قزوین عصر سه شنبه به ریاست استاندار قزوین و با حضور رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و روسای دانشگاهها و مراکز آموزش عالی در استانداری قزوین برگزار شد.

منوچهر مهرام در این جلسه اظهارداشت: تدوین سند آمایش شاخصه هایی دارد که باید رعایت شود و برای تحلیل آن هم ابزاری نیاز است که با همه احترامی که برای دست اندرکاران تهیه و تدوین سند قائل هستم اما باید اذعان کرد شاخص ها رعایت نشده و ابزار درست هم استفاده نشده و اطلاعات جمع آوری شده نیز درست و موثق نیست.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین که به شفافیفت و صراحت لهجه مشهور است ادامه داد: اطلاعات ارائه شده در کتاب سند آمایش علم و فنآوری با اطلاعات دانشگاه علوم پزشکی قزوین و وزارتخانه هیچ هماهنگی و تطبیقی ندارد و اگر آمار اشتباه باشد بدون شک تصمیم گیری و مسیر طی شده نیز اشتباه و غلط خواهد بود و نمی تواند به هدف برسد.

مهرام افزود: در دانشگاه علوم پزشکی دو بخش «آموزشی، علمی، دانشگاهی»  و «سرویس و خدمات» داریم که هر کدام شاخص های خود را دارد و اگر از شاخص های خدمات به آکادمیک برسیم کار ما معطل می ماند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین تصریح کرد: توریسم درمانی یک نوع خدمات است که در سند به صورت کار علمی تعریف شده که اشتباه است به همین دلیل اعتقاد داریم باید قبل از نهایی شدن سند آمایش و تهیه کتاب با دانشگاه مشورت می شد تا اشکال و ایرادات گفته شده و رفع می شد.

مهرام گفت: خروجی سند آمایش اشکالات اساسی دارد و قبل از اجرا بهتر است در نشست های تخصصی برای رفع اشکال اقدام لازم صورت گیرد تا هزینه ها هدر نرود.

در ادامه مدیران دستگاههای اجرایی دیدگاههای خود را در خصوص سند آمایش علم و فنآوری استان قزوین ارائه کردند.
 

کد خبر 4764894

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 2 =