توجه به پدافند غیرعامل تهدید زیرساخت‌های حیاتی را کاهش می دهد

سنندج - مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری کردستان گفت: توجه به اصول و مباحث اساسی پدافند غیرعامل موجب کاهش تهدیدات و تقویت زیرساخت های حیاتی در کشورمی شود.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی استانداری کردستان، احمد محمدرضایی با تشریح برنامه های صورت گرفته در هفته پدافند غیرعامل، اظهار داشت: توجه به زیرساخت های حیاتی کشور بسیار حائز اهمیت است که در این راستا رعایت ارکان پدافند غیرعامل زمنیه کاهش آسیب پذیری نیروی انسانی،مخاطرات پیش روی زیرساختها و تاسیسات و شریان های حیاتی را در زمان تهدیدات طبیعی و غیرطبیعی کاهش می دهد.

وی افزود: در سالجاری و با آغاز گرامیداشت هفته پدافند غیر عامل درسطح استان و با  برنامه ریزی و هماهنگی با دستگاه های اجرایی به منظور ایجاد یکپارپگی و وحدت رویه جهت هر چه باشکوه تر برگزار شدن برنامه ها اقدامات مناسبی صورت گرفته است.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری کردستان ادامه داد: امسال در هفته پدافند غیرعامل همزمان با سراسر کشوردر استان نیز با شعار «پدافندغیرعامل، مقاومت و بازدارندگی با رونق تولید» از تاریخ هشتم آبان ماه برنامه های هفته پدافند غیر عامل آغاز شده و تا ۱۴ آبان ادامه می یابد.

محمدرضایی یادآور شد: قطعا با اجرای رزمایش و مانورهای این هفته برآمادگی مردم و مسئولان و دستگاههای اجرایی در برابر مشکلات و بروزاحتمالی حوادث طبیعی و غیر طبیعی بالا خواهد رفت.

وی با اشاره به اهمیت اطلاع رسانی و تبلیغات در هفته پدافند غیرعامل در بخشی دیگر از سخنان خود، بیان کرد: در این هفته پوشش تبلیغاتی جزو لاینفک برنامه های اجرایی است و برای پوشش مناسب این برنامه ها باید نهایت تلاش انجام گیرد.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری کردستان گفت: رعایت ارکان پدافند غیرعامل آسیب پذیری درزمان تهدید را کاهش می دهد.

محمدرضایی به برخی از برنامه های انجام شده در این هفته اشاره کرد و اظهار داشت: بازدید از برخی مراکز زیربنایی ، خدماتی و درمانی استان کردستان بهمراه  معاون محترم طرح ریزی و نظارت فنی سازمان پدافند غیر عامل کشور و هیئت همراه به مناسبت فرارسیدن هفته پدافند غیر عامل از جمله این برنامه ها می باشد.

وی افزود: بازدید از مرکزپایش مراقبتهای بالینی، مرکز پایش مدیریت و عملیات تهدیدات زیستی، مرکز هدایت عملیات بحران دانشگاه علوم پزشکی استان کردستان و بازدید از شرکت پخش فرآوردهای نفتی ایران شعبه سنندج از مهمترین این بازدیدها بود.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری کردستان ادامه داد: همچنین  مانورامداد و نجات مصدومین احتمالی نشت گاز کولر و نیز مانور حفاظت از مراکز فرهنگی و موزه ها توسط دستگاه های اجرایی استان عضو ستاد پدافند غیر عامل استان در سنندج برگزارشد.

محمدرضایی یادآور شد: در این هفته نیز جلسه شورای روسای کارگروههای ۱۱ گانه تخصصی استان کردستان برای برنامه ریزی و تدوین راهبردهای این ستاد و اجرایی کردن برنامه تشکل شد.

وی بیان کرد: از دیگر برنامه های این هفته حضور معاون محترم طرح ریزی و نظارت فنی سازمان پدافند غیر عامل کشور در برنامه صبحگاهی زنده تلویزیونی شبکه استانی کردستان با هدف تشریح اقدامات صورت گرفته در سطح کشور در این هفته بود.

کد خبر 4764974

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 6 =