هلال احمر شهرستان اردستان آماده مقابله با بحرانهای احتمالی است

اردستان-رئیس هلال احمر شهرستان اردستان گفت: تیم های امداد و نجات سیلاب، کوهستان و کویر جمعیت هلال احمر اردستان آماده مقابله با بحرانهای احتمالی است.

منصور خانی در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: آموزش اسکان اضطراری برای روسای هیئت های ورزشی شهرستان اردستان به عنوان مصوبه شورای پدافند غیر عامل شهرستان برگزار شد.

وی افزود: هدف از ارائه این آموزش توضیح اسکان اضطراری و شیوه‌ها و مراحل و تعیین اردوگاه و نصب چادر برای افراد آسیب دیده از حوادث طبیعی و غیرطبیعی بوده است.

رئیس هلال احمر شهرستان اردستان گفت: شیوه اسکان افراد یکی از موارد مطرح در آموزشهای پدافند غیر عامل به ویژه در درگیری ها و مناقشات نظامی، تخریب  اماکن عمومی و منزل مسکونی است، نکته قابل توجه در این ارتباط این است که هیئت های ورزشی که ارتباط خوبی با جامعه دارند می توانند موضوع اسکان اضطراری را همپای امدادگران هلال احمر به پیش ببرند.

 ۲۰نفر از روسای هیئت های ورزشی اردستان آموزش اسکان اضطراری را فرا گرفتند

وی ابراز داشت: در اردستان ۲۰ نفر از این هیئت های ورزشی به شکل تئوری و عملی آموزشهای لازم در این ارتباط را فرا گرفته اند و در حوادث احتمالی می توان از آنها و همچنین فضاهای ورزشی که در اختیار دارند استفاده کرد.

خانی بیان کرد: کارگروه آموزش و امداد و نجات  هلال احمر اردستان، مدیریت بحران و پدافند غیر عامل را بر عهده داشته و وظیفه دارد آموزش عمومی مردم را بر عهده بگیرد و گروه امداد و نجات نیز هم زمانی که مردم دچار آسیب یا اتفاقی شوند به آنها کمک می‌کند.

استقبال کارمندان دولت از آموزشهای «ایمنی در برابر زلزله» در اردستان کافی نبوده است

رئیس هلال احمر شهرستان اردستان گفت: آموزش ۳۰ نفر از کارمندان شبکه بهداشت انجام شده است و آمادگی داریم تا ایمنی در برابر زلزله را برای ادارات و نهادهایی متقاضی آموزش دهیم تا اسکان اضطراری را نیز به شکل عملی فرا گیرند اما استقبال کارمندان ادارات از این آموزشها خوب نبوده است.

وی با بیان اینکه هلال احمر آموزش امداد همگانی را به سه صورت حضوری، نیمه حضوری و غیر حضوری برای مردم برگزار می کند، گفت: آموزشهای ما برای مردم شامل دو بخش مخاطرات و شناخت انواع آن و  آموزش کمکهای اولیه برای زمانهای بحران است.

خانی با بیان اینکه کارمندان دولت باید آموزشهای زمان بحران را فرا گیرند اما هنوز انتظارات ما را برآورده نکرده‌اند و تنها آمادگی نسبی در دستگاه‌های شهرستان ایجاد شده است، تاکید کرد: جمعیت هلال احمر تیم های امداد و نجات در سیلاب، کوهستان و کویر خود را در صورت بحران آماده خدمات رسانی دارد.

کد خبر 4765039

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 2 =