ظرفیت های گردشگری کوه آتشگاه اصفهان مغفول واقع شده است

اصفهان-رئیس شورای شهر اصفهان گفت: کوه آتشگاه در نزدیکی زاینده رود قرار دارد و می تواند به عنوان یکی از قطب های مهم گردشگری شهر اصفهان مطرح شود که متاسفانه مهجور مانده است.

علیرضا نصر در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به سرمایه ارزشمند کوه آتشگاه اصفهان در غرب اصفهان و ۸ کیلومتری مرکز شهر در خیابان آتشگاه و جنوب خمینی شهر اظهار داشت: این بنا در نزدیکی رودخانه زاینده رود است و از بلندای آن تا کیلومترها می توان چهار سوی اصلی شهر را تماشا کرد و می تواند به عنوان یکی از قطب های مهم گردشگری شهر اصفهان مطرح شود که متاسفانه مهجور مانده است.

وی افزود: آتشگاه اصفهان در آذرماه سال ۱۳۳۰ و با شماره ۳۸۰ در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسید و در دهه ۵۰ این بنا مورد مرمت اساسی قرار گرفت و در اوایل دهه ۶۰ نیز به منظور جلوگیری از ایجاد صدمات و تخریب درهای ورودی ساختمان بسته شد. امروزه به دلیل اهمیت مباحث گردشگری اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری موظف است تا از ظرفیت گردشگری کوه آتشگاه استفاده لازم را داشته باشد.

آزادسازی اراضی اطراف کوه آتشگاه

رئیس شورای شهر اصفهان با اشاره به اینکه مدیریت شهرداری منطقه ۹ هم موظف شده تا زمین های اطراف کوه آتشگاه را با توجه به کاربری های فضای سبز آزادسازی کند و در درازمدت این منطقه به عنوان قطب مهم گردشگری اصفهان شود تصریح کرد: در جنوب شهر اصفهان کوه صفه واقع شده است و در شرق هم کوه نخودی که می تواند در زنجیره ای تعاملی، پیوندی با کوه آتشگاه در غرب شهر اصفهان برقرار کند.

مطالعات تکمیلی اتصال آتشگاه به صفه 

وی با اشاره به اینکه مطالعات اتصال کوه آتشگاه به کوه صفه از طریق خط تله کابین انجام شده است، ابراز داشت: اتصال این دو کوه موضوعی است که اگر تحقق یابد اتفاق مهمی در رشد و توسعه گردشگری در شهر اصفهان فراهم می شود اما با توجه به اینکه خطوط تله کابین بر منازل مردم مسلط می شود تاکنون به نتیجه نرسیده است اما مطالعات تکمیلی برای رفع این موضوع در حال انجام است. 

کد خبر 4765061

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 7 =