عدم مقابله با ساخت و ساز غیرمجاز در دماوند تبانی محسوب می شود

دماوند- دادستان عمومی و انقلاب دماوند به شهرداران این شهرستان اخطار داد: عدم مقابله با ساخت و ساز غیرمجاز در دماوند تبانی محسوب می شود.

حسن ابراهیمی بسابی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: در راستای سیاست های کلان دستگاه  قضایی در مبارزه با فساد درون سازمانی و برخورد با عوامل مفسد، مدعی العموم دماوند نسبت به شناسایی و دستگیری مفسدین در دادگستری این شهرستان اقدام کرد و به جرائم این افراد بدون اغماض رسیدگی شد و همچنان در زندان به سر می برند.

دادستان عمومی و انقلاب دماوند افزود: این سیاست با قاطعیت  ادامه دارد از عموم مردم عزیز دعوت می شود، تا مفسدین و افراد کلاش و دلال فعال در ادارات و مجموعه دادگستری و دادسرا را با گزارشات محرمانه به دادستانی معرفی کنند و  مطمئن باشند که هویت آنان محفوظ خواهد ماند.

وی افزود: از شهرداران و دهیاران درخواست می‌شود با ساخت و سازهای غیر مجاز مقابله  کنند، عدم مقابله با این جرائم تبانی در این اقدام غیر قانونی تلقی می‌شود  و تحت تعقیب قرار خواهند گرفت.

ابراهیمی بسابی گفت: به مالک یک باب مغازه که به  نحو  غیر مجاز  در بلوار «بعثت» دماوند ساخته شده و مورد بهره برداری قرار گرفته با توجه به اعتراضات مردمی اخطار می شود، ظرف حداکثر ۱۰ روز خود نسبت به تخریب و رفع خلاف  اقدام کند، در غیر این صورت با صدور دستورات قضایی و قانونی  اعمال قانون خواهد شد.

وی افزود: اکثر ساخت وسا زهای غیر مجاز تخریب  شده متعلق به افراد انگشت نما و انگشت شمار معلوم الحال بوده که به دنبال سودجویی غیر متعارف هستند و تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز  بعضا حاصل قانون شکنی  افراد خاطی مطلع به مقررات و یا مسامحه برخی عوامل نظارتی در ادارات مربوطه و یا هر دو بوده که منجر به  این همه حجم ساخت وساز و تصرف اراضی ملی شده که بعضا تکرار در تخریب دارد.

دادستان عمومی و انقلاب دماوند گفت: طی سه سال گذشته با بسیاری از تخلفات در ادارات برخورد قضایی و قانونی نموده که بعضا منجر به  بازداشت شده و این امر در نتیجه منجر به تغییر در مدیریت  ویا برکناری و بازداشت مدیران متخلف شده و حتی در مجموعه  قضایی دماوند نیز با متخلفین برخورد بدون اغماض صورت گرفت و روانه زندان کردیم و همچنان با رویکرد سختگیرانه در بازداشت به سر می بردند.

کد خبر 4765317

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 10 =