لزوم تهیه وتدوین برنامه‌های راهبردی برای توسعه شهری توسط شهرداران

لنگرود- مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری گیلان خواستار تهیه و تدوین برنامه‌های راهبردی و محوری از سوی شهرداران برای توسعه شهری و ایجاد درآمد پایدار شد.

به گزارش خبرنگارمهر، هوشنگ عباسقلی‌زاده ظهر پنج شنبه در مراسم معارفه شهردار جدید کومله که در سالن گردان حمزه اداره آموزش و پرورش این منطقه برگزار شد با تأکید برلزوم توجه شهرداران در تهیه و تدوین برنامه‌های راهبردی برای توسعه شهری، اظهارکرد: به واسطه وجود چنین برنامه‌ای می توان به توسعه شهری رسید.

وی زباله‌ را از معضلات همه شهرداری‌ها عنوان کرد و گفت: کاهش تولید زباله باید گام نخست همه شهرداران در راستای حل این معضل باشد و این مسئله با تبیین خطرات تولید زباله توسط مردم ممکن خواهد شد.

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استاندای گیلان در ادامه با بیان اینکه متاسفانه تولید زباله در کشور از حد استاندارد جهانی آن خارج شده است، افزود: باید به این معضل به عنوان یک موضوع ملی نگاه شود و همگان باید برای حل این مشکل مشارکت کنند.

وی با تأکید بر لزوم توجه به اجرای طرح تفکیک زباله از مبدأ، تصریح کرد: راه‌اندازی کارخانه زباله سوز به حل بخشی از این مشکل کمک خواهد کرد.

عباسقلی‌زاده در ادامه با اشاره به اقدامات خوب مسئولان شهرستان لنگرود در حوزه اعتباری، افزود: در حوزه ایجاد درآمدهای پایدار، وزارت کشور بر تهیه نقشه محلی بندی تأکید دارد تا عدالت در توزیع امکانات و اعتبارات فراهم شود.

وی به عدم وجود برنامه راهبردی در سطح شهرهای استان گیلان و انجام مدیریت به صورت سنتی اشاره و تأکید کرد: نخسیتن گام باید تهیه یک برنامه راهبری و محوری برای توسعه شهری باشد.

عباسقلی زاده همچنن با اشاره به اجرای پروژه‌های ماندگار از سوی شهرداران، بیان کرد: شهرداران باید برای ایجاد تغییر در سطح شهرها به اجرای پروژه‌های ماندگار که در اقتصاد شهر و رفع مشکلات مردم تأثیرگذار است بپردازند.

کد خبر 4765591

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 2 =