انتقال فرهنگ ایرانی اسلامی در جشنواره تئاتر کودک موردتوجه باشد

همدان - امام جمعه همدان گفت: انتقال فرهنگ ایرانی اسلامی در جشنواره تئاتر کودک و نوجوان موردتوجه قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله حبیب الله شعبانی ظهر پنج شنبه در دیدار اعضای ستاد اجرایی بیست و ششمین دوره جشنواره تئاتر کودک و نوجوان با اشاره به همزمانی شروع جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان در استان همدان با سالروز آغاز امامت حضرت حجت(عج) خاطر نشان کرد: امیدواریم این تداخل مایه خیر و برکت برای استان و برای کودکان ما باشد.

وی با تاکید بر لزوم استفاده از این فرصت یادآور شد: این جشنواره فرصت مناسبی است که با برنامه ریزی مناسب صنعت اول استان که گردشگری است مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: باید با انجام یک برنامه ریزی دقیق شرایطی را فراهم کنیم تا مهمانان این برنامه از اماکن دیدنی استان بازدید داشته باشند چرا که پس از مراسم هر یک از این افراد، خودشان به عنوان مبلغی برای صنعت گردشگری استان می توانند فعالیت کنند.

وی با بیان این که در کنار بحث گردشگری ما نیز باید فرهنگ خودمان را به این افراد القا کنیم ابراز داشت: متاسفانه ما هیچ برنامه ای در این زمینه نداریم.

امام جمعه همدان تصریح کرد: با آمدن گردشگران امکان دارد جامعه از فرهنگ آنها متاثر شود در حالی که این وظیفه ما است که فرهنگ غنی خودمان را به آنها القا کنیم.

وی با اشاره به حضور راهنمایان روحانی در کنار گردشگرانی خارجی در شهر قم یادآور شد: در قم در کنار گردشگران یک روحانی مسلط به زبان حضور دارد تا به صورت مناسب فرهنگ اسلامی و ملی ما را به آنها القا کند.

وی برگزاری این جشنواره در استان را فرصتی مناسب در ابعاد مختلف دانست و گفت: می توان با تصحیح ذهنیت این گردشگران با تبلیغات سویی که علیه ما شده است مقابله کرد و رشد کشور را به این افراد نشان داد.

آیت الله شعبانی با تاکید بر این که استفاده درست از این ظرفیت نیازمند برنامه ریزی دقیق است، بیان داشت: در بحث تئاتر ها برخی از موارد محتوایی که اجرا می شود صرفا سرگرم کننده ای است که آسیب فرهنگی به ذهنیت کودک و نوجوان دارد.

وی ادامه داد: گاهی محتوای تئاتر به جایی نمی رسد و اینکه القائات افسردگی و تشویق به برخی از موارد می کند و لذا نیازمند نظارت اجمالی بر اجرای تئاتر ها هستیم.

وی با اشاره به این که تئاتر امروز عرصه فرهنگی تربیتی پیدا کرده است، اظهار داشت: تئاتر از حالت سرگرمی تبدیل ابزاری برای تربیت شده است و این اهمیت نظارت ها بر محتوا را دو چندان می کند چرا که بچه زمانی که تئاتری را می بیند به دنبال آن است که از آن برداشت کند.

وی در طول اجرای جشنواره حفظ شئونات را ضروری عنوان کرد و گفت: البته با وجود آنکه این جشنواره مربوط به خانواده ها و کودک و نوجوان است به سمت خیلی از موضوعات کشیده نمی شود اما در عین حال نباید در این زمینه نیز غافل شویم.

وی با بیان این که امیدواریم این جشوراه مایه خیر و برکت از جهات مختلف برای استان باشد و به وضعیت اقتصادی استان کمک کند خاطر نشان کرد: مسئولان این جشنواره به خاطر داشته باشند که اگر نیاز به شفاف سازی در بحث هزینه ها به وجود آمد خوب است که اطلاع رسانی در این زمینه نیز انجام شود تا شائبه هایی ایجاد نشود.

کد خبر 4765696

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 8 =