واگذاری مسئولیت‌ها بر اساس شایستگی است/ به جنسیت اهمیت نمی‌دهیم

قزوین- استاندار قزوین گفت: در واگذاری مسئولیت ها به شایستگی افراد اهمیت می دهیم تا نگاه جنسیتی و بومی و نباید غیر بومی بودن ما را از استفاده از ظرفیت نیروهای توانمند محروم کند.

به گزارش خبرنگار مهر، هدایت الله جمالی پور عصر پنجشنبه در دیدار جمعی از اعضای کانون زنان بازرگان استان قزوین که در استانداری برگزار  اظهارداشت:  باید دانش و تخصص ملاک ما در همه امور باشد تا کارها پیش برود.

وی بیان کرد: در شرایط کشور ما چند سالی است دامنه موضوع جنسیت گسترش یافته و گاهی مسائل حاشیه ای آنقدر پر رنگ می شود که گویا مسئولان کشور در تقابل با بانوان هستند در حالی که اینگونه نیست و تاکید رهبری بر تخصص و دانش و تجربه بدون نگاه جنسیتی و رویکرد رئیس جمهور در استفاده حداکثری از ظرفیت بانوان در مسئولیتها بیانگر توجه به این گروه است.

استاندار قزوین تصریح کرد: اگر در مسیر توسعه کشور و واگذاری مسئولیت ها بر اساس ضوابط عمل کنیم و سرمایه ها بدون نگاه جنسیتی صیانت شود به دستاوردهای خوبی خواهیم رسید.

تلاش می کنیم شایستگان مسئولیت بگیرند

جمالی پور اضافه کرد: رویکرد ما در استان این است که شایستگان مسئولیت بگیرند و هرگز نگاه خود را معطوف زن بودن یا بومی و غیر بومی نخواهیم کرد تا از افراد متخصص بی بهره نشویم زیرا اعتقاد داریم اگر شایستگان حکومت کنند بستر فقر و آسیب ها از کشور برچیده خواهد شد.

وی تصریح کرد: فقر عامل توسعه نیافتگی و بروز آسیب های اجتماعی است لذا نمی توان از توسعه حرف زد ولی به تخصص اهمیت نداد به همین دلیل باید تلاش کنیم تا به جایی برسیم که شرایط بهتری برای بهتر زیستن مردم ایجاد کنیم و به توسعه پایدار دست یابیم.

تاکید بر بومی و غیربومی بودن نگاه سنتی است

استاندار قزوین بیان کرد: اگر بخواهیم روی بومی یا غیر بومی و یا جنسیت افراد بدون توجه به تخصص و توانمندی تاکید کنیم به توسعه دست نخواهیم یافت و این نگاه سنتی جوابگوی نیازها نیست لذا باید با درک درست از توسعه کشور و استان به منابع و ظرفیت های موجود و نیز شایستگی افراد توجه کنیم.

وی با ابراز خرسندی از وجود بانوان متخصص وتوانمند در استان قزوین گفت: به جز منابع اعتباری که محدودیت داریم برای کمک و همکاری با کانون بانوان بازرگان و واگذاری طرح های اقتصادی و حل مشکلات آنها آمادگی کامل داریم.

در این نشست منیره قوانی مشاورعالی و عضو افتخاری کانون زنان، فاطمه غفوری نائب رئیس کانون ملی زنان کشور و رئیس کانون زنان بازرگان استان، سمیرا قانعی نائب رئیس کانون، مشاور بانوان حوزه معاونت عمرانی استانداری، طاهره پرهیزگاری عضو هیئت رئیسه کانون و مشاور زیست محیطی استانداری و شورای شهر، فرشته علیپور، زهرا بابایی فر، اعضای کانون در خصوص توانمندی بانوان استان و ضرورت استفاده از ظرفیت و ایده های کارشناسی آنها در حوزه اشتغال و تولید گزارشی ارائه کردند.
 

کد خبر 4765745

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 2 =