پتروشیمی در «هلیلان» احداث می شود

ایلام - استاندار ایلام گفت: به زودی پتروشیمی در «هلیلان» احداث می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، قاسم سلیمانی دشتکی عصر پنجشنبه در نشست مرکز خدمات سرمایه گذاری استان که با حضور جلال میرزایی نماینده استان در مجلس شورای اسلامی و دستگاه های ذی ربط با موضوع پتروشیمی هلیلان برگزار شد، گفت: ایجاد پتروشیمی هلیلان می تواند بستر و زمینه ساز توسعه در این منطقه محروم از استان باشد.

وی پتروشیمی هلیلان را ارمغان توسعه در این منطقه محروم عنوان کرد و گفت:  امروز اهتمام جدی برای برون رفت هلیلان از محرومیت وجود دارد.

استاندار ایلام بر حذف بروکراسی بر سر راه پتروشیمی هلیلان تاکید کرد و گفت: باید ظرف یک ماه آینده راه روشنی پیش روی پتروشیمی هلیلان ترسیم شود.

وی در ادامه از شکل گیری مثلث توسعه برای هلیلان خبر داد و گفت: بحث شهرستان شدن هلیلان، ایجاد پتروشیمی در این منطقه و پایلوت قرار گرفتن این منطقه توسط بنیاد مستضعفان برای محرومیت زدایی سه ضلع مثلث توسعه هلیلان را تشکیل می دهد.

سلیمانی دشتکی در ادامه ضمن تشکر از پیگیری‌های جلال میرزایی نماینده مردم استان در مجلس که در این نشست حضور داشتند و دیگر نمایندگان استان در پیگیری امور مناطق مختلف استان و به ویژه منطقه محروم هلیلان تاکید کرد: برای انجام کارهای بزرگ نیازمند مشارکت همگانی هستیم و خوشبختانه امروز این هم افزایی برای محرومیت زدایی از منطقه هلیلان با اجرایی شدن این اقدامات مهم وجود دارد.

در ادامه این نشست جلال میرزای نماینده استان در مجلس شورای اسلامی نیز ضمن تقدیر و تشکر از زحمات استاندار ایلام و عوامل دست اندرکار از آماده بودن بستر های لازم برای عبور منطقه هلیلان از محرومیت گفت و تصریح نمود: بحث ایجاد پتروشیمی هلیلان از آنجا حائز اهمیت است که منجر به توسعه کل استان خواهد شد.

وی ادامه داد: کار این پروژه به خوبی پیش می رود و هفته گذشته یک تیم کارشناسی برای بررسی وضعیت به منطقه اعزام شده که نتیجه کار مثبت ارزیابی می شود.

گفتنی است در این نشست که عارفی سرمایه گذار پتروشیمی هلیلان نیز حضور داشت، گفت: زمین مورد نیاز برای این پروژه ۱۰۰ هکتار بوده، حداکثر سرمایه گذاری قریب ۱۰۰ میلیون یورو و اشتغال زایی در زمان اجرا تا ۸۰۰ نفر و مدت زمان اجرا این پروژه حدود ۳ سال طول می کشد.

در پایان این نشست مقرر شد: با پای کار آمدن همه دستگاه های ذی ربط حداکثر تا ظرف یک ماه آینده راه روشنی مقابل پتروشیمی هلیلان ترسیم شود.

مجوزهای لازم از محیط زیست، امور اراضی و امور آب و ... تا یک ماه آینده صادر شود تا پروزه وارد فاز اجرایی شود.

کد خبر 4765802

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 3 =