سیب درختی اصفهان نیاز منطقه خاورمیانه را تامین می‌کند

اصفهان-سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان گفت: تولید سیب درختی در استان اصفهان بالغ بر ۲۳۰ هزار تن است که می تواند احتیاج خاورمیانه به سیب درختی را تامین کند.

سید حسن قاضی عسگر در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به تشکیل «انجمن توسعه صادرات» در دو ماه گذشته اظهار داشت: «انجمن توسعه صادرات» با ۶۷ صادرکننده آغاز به کار کرد و با انتخاب هیات مدیره قرار است کمیته های تخصصی تشکیل و کار صادرات پیگیری شود.

شرکت های توسعه صادرات هم گام انجمن توسعه صادارت

وی افزود: شرکت های توسعه صادرات هم در کنار «انجمن توسعه صادرات» در صادر کردن محصولات کشاورزی نقش مهمی دارند و در جلسات مختلف نظرات و مشکلات آنها احصا و بررسی می شود.

تامین نیاز سیب درختی خاورمیانه با محصول سیب درختی ایران

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان با بیان اینکه صادرات محصول سیب درختی سمیرم به عنوان برند جهانی شناخته شده است، مطرح است، ادامه داد: تولید سیب درختی در استان اصفهان بالغ بر ۲۳۰ هزار تن بوده که این آمار در کل کشور به ۴ و نیم میلیون تن می رسد و این مقدار می تواند احتیاج خاورمیانه به سیب درختی را تامین کند.

خرید سیب درختی شب عید انجام شده است

وی با اشاره به خرید بالغ بر چهار هزار تن سیب درختی برای تامین بازار شب عید نوروز تصریح کرد: با اعلام دولت در خرید سیب درجه سه که به سیب صنعتی معروف است می توان به تعادل در بازار عرضه سیب درختی رسید.

رفع مشکل دخالت نابجای دولت در تنظیم بازار با تعیین تعرفه برای صادرکننده

قاضی عسگر با تاکید بر اولویت صادرات محصولات کشاورزی ابراز داشت: یکی از موانع موجود در صادرات محصولات کشاورزی دخالت نابجای دولت در روند عرضه و تقاضا بود که در مکانیسم بازار اختلال ایجاد می شد و موجبات دلسردی صادرکنندگان و سرمایه گذاران محصولات کشاورزی را فراهم می کرد؛ قرار شد با تعیین نرخ تعرفه و اعلام میزان هزینه های یارانه دولت برای هر محصول کشاورزی برای صادر کننده علاوه بر توسعه صادرات محصولات کشاورزی، اشتغال زایی هم افزایش یابد.

سیب سمیرم محبوب کشورهای عربی؛ بادمجان و فلفل دلمه ای محبوب روسیه

وی اضافه کرد: بازار هدف صادرات محصولات کشاورزی کشورهای همسایه ایران است و متناسب با نیاز آنها صادرات محصولات کشاورزی انجام می شود؛ برای نمونه محصول سیب درختی در کشورهای عربی مورد استقبال قرار می گیرد و محصولاتی نظیر بادمجان و فلفل دلمه ای محبوب مردم روسیه است و این دو محصول کشاورزی ایران در روسیه برند شده است و موجب افزایش اشتغال به ویژه برای گلخانه داران فراهم شده است.

کد خبر 4765874

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 0 =