زمین مورد نیاز کاربریهای خدماتی در ناحیه شهری مهرگان تامین می شود

قزوین- معاون بازآفرینی شهری و مسکن اداره راه و شهرسازی استان قزوین گفت: برای تامین نیازهای خدماتی ناحیه شهری مهرگان به دستگاههای متولی احداث مراکز خدماتی در مسکن مهر زمین واگذار می شود.

رافع ناصری فر در گفتگو با خبرنگار مهر اظهارداشت: با اجرای بزرگترین طرح مسکن مهر در استان قزوین بیش از ۵۸ هزار واحد مسکونی در این منطقه ساخته شده است.

وی بیان کرد: تاکنون بیش از ۵۲ هزار واحد مسکونی در این ناحیه به متقاضیان واگذار شده و تامین نیازهای ساکنان آن به خدمات روبنایی و زیربنایی از مهمترین وظایف مسئولان دستگاههای اجرایی است.

ناصری فر تصریح کرد: تامین فضاهای آموزشی، ورزشی، مذهبی، تجاری و اقتصادی، تفریحی، سرگرمی، خدماتی و امنیتی از نیازهای اساسی ساکنان این شهرک است که بخشی از آن توسط دست اندرکاران تهیه شده است.

معاون بازآفرینی شهری و مسکن اداره راه و شهرسازی استان قزوین یادآورشد: ۳۰ باب خدمات روبنایی در ناحیه شهری مهرگان در حال بهره برداری است و آمادگی داریم با درخواست دستگاه های متولی، زمین هایی با کاربری مورد نیاز را برای احداث مراکز خدماتی بیشتر، متناسب با نیازهای مردم مهرگان به آن دستگاه ها واگذار کنیم.

ناصری فر افزود: با توجه به گزارش دستگاه های خدماتی شامل آب و فاضلاب، برق، گاز و مخابرات مبنی بر سکونت در ۲۰ هزار واحد در ناحیه شهری مهرگان، در حال حاضر این منطقه دارای ۱۹ واحد آموزشی در حال بهره برداری است.

وی بیان کرد: همچنین ۵ واحد درمانی شامل مرکز خدمات جامع سلامت و درمانگاه در بخش دولتی و سه مرکز در بخش خصوصی، ۴ باب مسجد که سه باب آن در حال بهره برداری و یک باب در حال تکمیل است، مراکز تجاری و فضای سبز ۳ محله و پارک ۲۲ هکتاری و نیز مرکز آتش نشانی، جایگاه پمپ گاز و بنزین نیز تکمیل شده و در حال بهره برداری است.

آغاز عملیات احداث مجتمع تجاری ۲۲ واحدی مهرگان

معاون بازآفرینی شهری و مسکن اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین از آغاز عملیات احداث مجتمع تجاری مهرگان در این ناحیه شهری هم خبر داد
و افزود: در راستای افزایش سطح سرانه خدماتی و اجرای پروژه های زیرساخت در ناحیه شهری مهرگان، ساخت مجتمع تجاری ۲۲ واحدی در این ناحیه شهری آغاز شد.
 
وی بیان کرد: این پروژه با اعتباری بالغ بر ۴۰ میلیارد ریال شامل ۲۲ واحد تجاری به همراه پارکینگ و محوطه سازی در قالب مجتمع تجاری به شهروندان مهرگانی خدمت رسانی خواهد کرد.

معاون بازآفرینی شهری و مسکن راه و شهرسازی عنوان کرد: به یاری خدا با توجه به برنامه ریزی انجام شده تا پایان سال شاهد بهره برداری از این پروژه خواهیم بود.

ناصری فر تصریح کرد: با توجه به افزایش روزافزون جمعیت در این ناحیه و ضرورت بهبود هر چه بیشتر خدمات ارائه شده؛ این اداره کل آمادگی دارد در صورت ارائه درخواست دستگاه های متولی و مرتبط، زمین با کاربری های خدماتی مختلف را برای احداث مراکز خدماتی متناسب با نیازهای ساکنان منطقه مهرگان با توجه به طرح تفصیلی شهر و برنامه ریزی انجام شده، واگذار کند تا بسترهای راه اندازی خدمات بیشتر در مهرگان فراهم شود.

کد خبر 4766552

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 12 =