رایزنی برای اخذ دعوتنامه حضور در تورنمنت‌های المپیکی بسکتبال

به گفته رئیس فدراسیون بسکتبال، این فدراسیون با کشورهایی که پیش از المپیک قصد برگزاری تورنمنت‌های بین‌المللی دارند رایزنی خواهد داشت تا زمینه حضور ایران در آنها را فراهم کند.

رامین طباطبایی در گفتگو با خبرنگار مهر با تاکید بر اینکه دیدار با تیم های مطرح و المپیکی از اولویت های فدراسیون بسکتبال برای لحاظ کردن در برنامه های آماده سازی تیم ملی است، گفت: اعزام هایی که پیش از حضور تیم ملی در جام جهانی چین برای این تیم پیش بینی شد و دیدارهایی که در قالب این اعزام ها برگزار شد در عملکرد و نتیجه گیری ملی پوشان و کسب سهمیه المپیک بی تاثیر نبود. تلاش مان این است مشابه همان اعزام و دیدارها را برای تیم ملی و پیش از اعزام به توکیو داشته باشیم.

وی با اشاره به دو دعوتنامه ای که برای تیم ملی بسکتبال از طرفی چین ارسال شده است، خاطرنشان کرد: اطلس اسپورت و سینو دو تورنمنتی است که دعوتنامه آنها را دریافت کرده ایم. هر دو تورنمنت پیش از المپیک و همزمان با یکدیگر برگزار می شوند. پاسخ فدراسیون به این دعوتنامه ها فعلا مثبت بوده اما تصمیم قطعی را بعد از دریافت دعوتنامه های احتمالی دیگر و در کل نهایی شدن برنامه های آماده سازی موردنظر اتخاذ خواهیم کرد.

رئیس فدراسیون بسکتبال یادآور شد: قاعدتا پیش از المپیک تورنمنت هایی برگزار خواهد شد و قطعا از ایران هم به عنوان یکی از تیم های حاضر در المپیک دعوت می شود. البته اینکه این دعوتنامه از طرف کدام کشور، برای چه تورنمنتی و چه زمانی برای مان ارسال شود، اهمیت زیادی دارد اما در کل اینکه حضور در آنها برای مان اهمیت دارد و به دنبال این هستیم تا شرایط حضور در بهترین شان را مهیا کنیم.

طباطبایی ادامه داد: فدراسیون بسکتبال قصد دارد برنامه کشورهای مختلف و به خصوص کشورهای المپیکی که قصد برگزاری تورنمنت دارند را بررسی کند و حتی رایزنی های لازم را داشته باشد تا تیم ملی ایران بتواند یکی از شرکت کنندگان در تورنمنت های آنها باشد. برای مان اهمیت دارد در تورنمنتی حاضر شویم که به میزبانی کشوری مطرح و صاحب سبک در بسکتبال باشد و کشورهایی در همین سطح هم در آن شرکت داشته باشند. بنابراین هر کاری لازم باشد انجام می دهیم تا شرایط به خوبی مهیا شود.

وی در عین حال گفت: البته برگزاری یک تورنمنت هم جزو برنامه هایی است که به آن فکر می کنیم اما هنوز به قطعیت و جمع بندی در مورد آن نرسیده ایم. باید جوانب مختلف در مورد اینکه تیم ملی برای آماده سازی  و برگزاری دیدارهای تدارکاتی میزبان باشد یا مهمان، بررسی شود تا بهترین تصمیم گرفته شود.

رئیس فدراسیون بسکتبال همچنین در مورد سفرش به سوئیس برای حضور در کمیسیون پزشکی فیبا گفت: من تنها فردی هستم که به عنوان رئیس فدراسیون عضو این کمیسیون شده ام. سایر اعضا پزشک هستند و در بسکتبال کشورشان مسئولیتی غیر از ریاست دارند. در هر صورت این حضور فرصت خوبی است برای اینکه بتوان با مقامات دیگر کمیسیون‌های فیبا و مدیران ارشد این فدراسیون دیدار داشت و از آنها برای پیگیری بسیاری از برنامه‌ها کمک گرفت

کد خبر 4766725

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 0 =