احیای باغ تاریخی امیرآباد دو میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد

بیرجند- مدیرکل میراث فرهنگی خراسان‌جنوبی گفت:احیای باغ تاریخی امیرآباد دو میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

حسن رمضانی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهارکرد: در بسیاری از باغ های تاریخی خراسان‌جنوبی و شهر بیرجند چون باغ شوکت‌آباد، بهلگرد، باغ اکبریه، گلشن طبس و رحیم آباد در گذشته اقداماتی برای مرمت صورت گرفت و امسال نیز ادامه دارد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان‌جنوبی با بیان اینکه اولویت کار برای میراث فرهنگی باغ‌های تاریخی ثبت شده خراسان‌جنوبی است، بیان‌کرد: اتمام کار در این باغ‌ها نیاز به اعتبار زیادی دارد چرا که به صورت مستمر در آنجا فعالیت انجام می‌دهیم ولی برای سال جاری پیشنهاد تخصیص یک میلیارد تومان را داشته‌ایم.

رمضانی در زمینه اقدامات صورت گرفته برای احیاء باغ و عمارت امیرآباد بیرجند ادامه‌داد: مالکیت این باغ برای دانشگاه بیرجند است ولی با این وجود در چند سال متوالی در آنجا کار مرمت و فعالیت عمرانی انجام داده‌ایم.

وی بیان‌کرد: در راستای احیای باغ امیرآباد تفاهم‌نامه‌ای با دانشگاه بیرجند بسته‌ایم و منتظر تخصیص اعتبار از محل اعتبارات ملی برای شروع به کار هستیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان‌جنوبی گفت: به واسطه اقدامات صورت گرفته در سال‌های گذشته خوشبختانه خود عمارت اصلی باغ امیرآباد کار زیادی ندارد.

وی با بیان اینکه احیای کل باغ امیرآباد بیرجند حدود دو میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد، یادآور شد: برای سال جاری پیشنهاد تخصیص ۳۰۰ میلیون تومان در این راستا را از محل اعتبارات ملی را داده‌ایم اما هر میزان اعتبار که اختصاص یابد کار را شروع می‌کنیم.

کد خبر 4766741

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 0 =