نقشه راه نظام تعلیم و تربیت سند تحول بنیادین است

بندرعباس - معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش هرمزگان گفت: فعالیت ها و برنامه های اجرایی مدارس باید منطبق بر اهداف دوره های تحصیلی و در چارچوب سند تحول بنیادین باشد.

به گزارش خبرنگار مهر، ایرج بیت اللهی بعدازظهر شنبه در نشست تخصصی معاونین و کارشناسان حوزه ابتدایی مناطق غرب که به میزبانی آموزش و پرورش بستک برگزار گردید با بیان اینکه پایه و اساس نظام آموزشی هر کشوری دوره ابتدایی است، افزود: با توجه به اینکه بنیادی ترین و اساسی ترین مفاهیم سواد در دوره ابتدایی به کودکان آموزش داده می شود و شخصیت اخلاقی، تربیتی، فرهنگی واجتماعی کودک در این دوره شکل می گیرد ، کلیه تصمیم گیری ها و برنامه ریزی های آموزشی و تربیتی بایستی به گونه ای باشد که کودکان را در جهت رشد اخلاقی، تربیتی و اجتماعی سوق دهد.

وی ادامه داد: متولیان نظام تعلیم و تربیت برای تربیت نسلی خلاق، توانمند، متعهد، دیندار و کارآمد در سطح جامعه و دست یابی به اهداف بلند و متعالی آموزش و پرورش نیازمند عملیاتی نمودن سند تحول بنیادین در مدارس و کلاس درس دانش آموزان هستند.

بیت اللهی سند تحول بنیادین را نقشه راه نظام تعلیم و تربیت عنوان کرد و گفت: کانون اصلی اجرای سند تحول بینادین مدرسه است و بایستی از تمامی ظرفیت های درون سازمانی و برون سازمانی جهت  تبلور عینی سند تحول در کلاس درس دانش آموزان استفاده کرد و برای داشتن آموزش و پرورشی پویا و تکامل یافته گام برداشت.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان هرمزگان گفت: کلیه فعالیت ها و برنامه های آموزشی و تربیتی مدارس باید منطبق بر اهداف دوره تحصیلی و سند تحول بنیادین باشد و هیچ برنامه و فعالیتی خارج از چارچوب سند تحول قابلیت اجرایی ندارد.

این مقام مسئول در بخشی از سخنان خود اجرای برنامه ویژه مدرسه (بوم) به منظور عملیاتی کردن راهکار ۵-۵ سند تحول بنیادین و مصوبه ۹۲۶ شورای عالی آموزش و پرورش را بسیار مورد تاکید قرارداد و برگزاری دوره های آموزشی و توجیهی برای کلیه ذینفعان  و استفاده از ظرفیت ها و قابلیت های مدارس با توجه به شرایط بومی و محلی  در جهت مهارت آموزی دانش آموزان ازنکات اساسی اجرای این برنامه برشمرد.

وی همچنین با اشاره به ایده ها و خلاقیت های علمی و آموزشی معلمان گفت: موضوع  شناسایی معلمان خلاق ، توانمند و  دارای   ایده های مطلوب در جهت ارتقاء بهبود کیفیت آموزشی و تربیتی دانش آموزان نیز مورد توجه است و  در سال تحصیلی جاری باید با جدیت دنبال شود.

وی اجرای پروژه بازی و یادگیری ، جشنواره جابربن حیان و فرصت های متنوع یادگیری، شناسایی وجذب کودکان بازمانده از تحصیل و برگزاری دوره های دانش افزایی و توانمندسازی مربیان پیش دبستانی و نیروهای حق التدریس جدید را نیزمورد توجه قرار داد.

کد خبر 4767148

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 0 =