لرستان در انتظار ابلاغ آیین‌نامه پرداخت خسارات کشاورزان سیل‌زده

پلدختر- نماینده مردم پلدختر و معمولان در مجلس شورای اسلامی گفت: منتظر تهیه و ابلاغ آیین نامه اجرایی وزارت جهاد کشاورزی برای جبران خسارات کشاورزان سیل‌زده هستیم.

سیدحمیدرضا کاظمی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار داشت: بررسی هرچه سریعتر مسائل  مربوط به خسارات سیل به حوزه کشاورزی و پرداخت آن از مطالبات جدی کشاورزان شهرستان پلدختر است که به مطالبه عمومی پلدختر و معمولان تبدیل شده است.

وی افزود: درصورت عدم پرداخت خسارات سیل با توجه به آغاز فصل کاشت به طور قطع کشاورزان شهرستان پلدختر با مشکل جدی مواجه می شوند.

نماینده مردم پلدختر و معمولان در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به بازدید های کارشناسان وزارت جهاد کشاورزی در پلدختر و معمولان، حدود ۶ هزار پرونده خسارت سیل به حوزه کشاورزی در شهرستان و به طور کلی بیش از ۳۰ هزار پرونده در استان لرستان تشکیل و در سامانه مربوطه ثبت شده است.

کاظمی افزود: با پی گیری های انجام شده ۱۹ هزار مورد از پرونده های استان لرستان تایید شده و با توجه به قول داده شده، در هفته های آینده پرداخت خسارت به کشاورزان آغاز می شود.

وی یادآورشد: با توجه به این که در استان های گلستان و خوزستان آبگرفتگی صورت گرفته نوع خسارات نسبت به استان لرستان که با آب بردگی و سیل مواجه شده، متفاوت است و در این استان ها تنها محصولات مردم خسارت دیده و به زمین و تاسیسات کشاورزان خسارت وارد نشده است.

نماینده مردم پلدختر و معمولان در مجلس شورای اسلامی افزود: در سفر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور به شهرستان پلدختر درخواست شد در رابطه با ویژگی آب بردگی در استان لرستان نسبت به سایر استان های سیل زده تصمیم ویژه ای از سوی دولت گرفته شود.

کاظمی گفت: با توجه به آب بردگی در استان لرستان که زمین های کشاورزی، باغات، مزارع، ‌تاسیسات، پمپاژهای آب، ترانس های برق،  خط های انتقال و... را آب برده، ‌نیاز به تصمیم ویژه دولت در این شهرستان است.

وی افزود: جلسه ای با حضور مسئولان در وزارت های جهاد کشاورزی و نیرو و سایر بخش های مربوطه و نماینده پلدختر در مجلس در دفتر معاون سازمان برنامه و بودجه کشور تشکیل و در این جلسه ‌مقرر شد وزارت جهاد کشاورزی آیین نامه اجرایی در این رابطه تهیه و به تصویب برساند.

نماینده مردم پلدختر و معمولان در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: هم اکنون منتظر هستیم برای لرستان به طور ویژه این کارگروه هر چه سریعتر آیین نامه اجرایی تنظیم و جهت اجرا، ابلاغ کند تا در هفته آینده خسارات سیل به کشاورزان پرداخت شود.

کاظمی گفت: لازم است هر چه سریعتر وزارت کشور، استاندار لرستان و ‌جهاد کشاورزی استان به عنوان قرارگاه مربوطه در این رابطه موضوع را مورد بحث و بررسی قرار دهند.

کد خبر 4767176

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 4 =