نوع مشارکت روستائیان در تهیه اسناد توسعه روستایی مورد توجه است

شهرکرد- معاون برنامه ریزی، نظارت و آمایش سرزمین سازمان برنامه بودجه کشور گفت: برنامه ریزی تسهیلگرانه و نوع مشارکت روستائیان در تهیه اسناد توسعه روستایی مورد توجه قرار گرفته است.

به گزارش خبرنگار مهر، حبیب جباری  ظهر شنبه در حاشیه همایش تبیین و کاربست برنامه توسعه اقتصادی و اشتغالزایی ۳۷۵ روستای چهارمحال و بختیاری در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: در موضوع جزء(۱) بند الف ماده (۲۷) قانون برنامه ششم توسعه کشور بر تهیه سند توسعه روستایی سالانه پنج هزار روستا تسریع شده تا در انتها برای ۲۵ هزار روستا این سند تدوین شود.

وی افزود: واقعیت این است که فرآیندی که برای تحلیل این برنامه تهیه شده مشارکت محلی یک عنصر کلیدی است و در اصل قرار است مشاوران و تهیه کنندگان این برنامه ها با یک رویکر تسریع گرانه ذی نفعان  اصلی که مردم روستاها و مدیران محلی (دهیاران) هستند، درگیر شوند.

جباری تصریح کرد: قرار نیست مانند گذشته برنامه هایی از بالا تدوین شود که قابلیت اجرا پیدا نکنند که خوشبختانه مورد توجه قرار گرفته و مشاور تنها به تهیه اسناد بسنده نخواهد کرد بلکه برنامه های دارای قابلیت اجرا با ظرفیت محلی اجرا شود.

معاون برنامه ریزی، نظارت و آمایش سرزمین سازمان برنامه بودجه کشور گفت: برنامه ریزی تسهیلگرانه و نوع مشارکت روستائیان در تهیه اسناد توسعه روستایی مورد توجه قرار گرفته است.

کد خبر 4767199

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 2 =