ثبت ۸۹.۳ میلیمتر باران در رفسنجان/ رکود تولید پسته را می شکنیم

رفسنجان - مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رفسنجان از ثبت ۸۹.۳ میلیمتر بارندگی در رفسنجان از مهر ۹۷ تا مهرماه امسال خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، حسین رضایی پیش از ظهر شنبه در جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان رفسنجان گفت: سال زراعی از مهرماه هر سال تا مهرماه سال آینده اش حساب می شود که از مهر ماه سال ۹۷ تا مهرماه امسال به طور میانگین در رفسنجان ۸۹.۳ میلیمتر بارندگی داشتیم که ۲۰ میلیمتر آن در شش ماه پاییز و زمستان بود و ۷۰ میلیمتر هم در فروردین و اردیبهشت امسال بوده و به درختان کمک موثری شد.

رضایی افزود: از مهرماه امسال تاکنون در رفسنجان بارندگی به میزان ۰.۲ میلیمترداشتیم که سال قبل در این بازه زمانی ۰.۸۳ میلیمتر بود.

وی تصریح کرد: امسال ۲۲ هزار تن پسته در رفسنجان و ۱۸ هزار تن هم در شهرستان انار داشتیم با برداشت ۴۰ هزار تن پسته در این دو شهرستان بیش از چهار هزار میلیارد تومان پول به این شهرستان آمد که تغییر و تحول اساسی در اقتصاد این شهرستان ها می شود.

وی اظهار کرد: امسال چون سرمای خوبی پیش بینی شده و نگرانی در آب وهوا و اقلیم نداریم و اگر شرایط مهیا باشد می توانیم رکورد برداشت محصول در سال ۸۶ را بشکنیم، در شهرستان انار در سال ۸۶ بالغ بر  ۱۲۰ هزار تن محصول پسته برداشت شد.

مدیر جهاد کشاورزی رفسنجان تصریح کرد: سال آینده مناطق دیگر کشور محصول پسته نداریم و هر چه پسته باشد در باغات رفسنجان و اندکی در راور است.

رضایی با اشاره به اینکه امسال بالای ۳۰ درصد محصول را به دلیل شرایط اقلیمی از دست دادیم، یادآور شد: تولید محصول رفسنجان در مسائل ملی هم اثرگذار است.

مدیر جهادکشاورزی رفسنجان اضافه کرد: پیشنهادی که باغداران داشتند در خصوص عدم خاموشی چاه‌موتورها بود که ما این تقاضا را مطرح می‌کنیم چراکه به دلیل کوددهی لازم است باغداران باغات خود را به خوبی تغذیه کنند.

کد خبر 4767214

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 7 =