رویکردکار گروه پژوهش به سمت مسئله محوری است

زنجان-رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان گفت: رویکرد کار گروه تحقیق، از پژوهش محوری به سمت مسئله محوری است و این رویکرد باعث توسعه استان می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، شهرام طهماسبی ظهر شنبه در جلسه کار گروه پژوهش در محل استانداری زنجان،گفت: باید علم در خدمت توسعه باشد و تحقق این امر نیاز به مدیریت دارد. 

وی با بیان اینکه کار گروه تحقیق  پژوهش شامل کمیته فناوری، کمیته آموزش های مهارتی، آموزش عالی اسـت، اظهار کرد: باید صاحب نظران علم و دانشگاه در این کار گروه حضور داشته باشند. 

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان بیان کرد: هر دستگاهی باید متناسب با حوزه تخصصی کارخود را جلو ببرد. 

طهماسبی ابراز کرد: براساس قانون باید یک درصد بودجه صرف کارهای تحقیقاتی شود، افزود: باید یک درصد اعتبارات در کار گروه برای برای تحقیق و پژوهش تعیین تکلیف شود. 

وی با بیان اینکه به جای طرح، مسئله ها را شناسایی کنیم، افزود: باید مسئله ها در کار گروه تعریف شود. 

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان با بیان اینکه رویکرد کار گروه تحقیقی و پژوهش، از پژوهش محوری به سمت مسئله محوری است، ابراز کرد: این رویکرد باعث توسعه استان می شود و خیلی از چالش ها رفع می شود. 

طهماسبی افزود: باید تحقیق و پژوهش ها کیفیت لازم را داشته باشد و ما به دنبال به دنبال مسئله هستیم. 

وی تصریح کرد: اولویت‌بندی منابع امسال برای پژوهش و برنامه‌ریزی مورد توجه است و  اقدامات ما در عرصه‌های علمی باید منجر به گردآوری مجموعه توانمند باشد. 

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان زنجان گفت:  انسجام مدیریتی برای ارتقای شاخص‌های توسعه در بخش‌های آموزش، پژوهش، فناوری و نوآوری مورد توجه قرار گیرد. 

طهماسبی افزود: مسئله‌محوری وحضور همه ذی‌نفعان در امور آموزش، پژوهش، فناوری و نوآوری از رویکردهای راهبردی کارگروه تخصصی آپفن است.

کد خبر 4767267

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 9 =