خدمت‌رسانی مورد غفلت نباشد/ اشتغال صدر درخواست مردمی

شیراز_استاندار فارس گفت: نباید خدمت گذاری به مردم مورد غفلت واقع شود و در صدر امور قرار نگیرد

به گزارش خبرنگار مهر، عنایت الله رحیمی عصر شنبه در سومین دیدار مدیران دستگاه های اجرایی با مردم بیان کرد: یکی از اقداماتی که می تواند موجب برکت در جامعه شود خدمت به مردم است 

عالیترین مقام دولت در استان فارس متذکر شد: دستگاه های اجرایی باید برنامه ریزی بیشتری برای خدمت رسانی بهتر به مردم داشته  و مسئولین نیز  با حضور در میان مردم از مشکلات آگاهی یافته و به دنبال ایجاد رضایتمندی مردمی باشند. 

وی با اشاره به دیدار های مردمی با مدیران دستگاه های اجرایی اظهار کرد: انتظار از دستگاه های اجرایی این است که موضوعاتی که در دیدار های مردمی مطرح می شود پیگیری شده و به سرانجام برسد. 

استاندار فارس به مدیران دستگاه های اجرایی توصیه کرد: اگر مجوزهای لازم در اختیار مدیران دستگاه های اجرایی وجود دارد باید مشکلات برطرف شده و انتظارات مرتفع شود و نامه‌هایی که مدیران دستگاه های اجرایی از مردم دریافت میکنند  باید پیگیری و دنبال شود. 

او عنوان کرد: مقررات به قدری انعطاف دارند که می توان  درخواست ها را مورد پذیرش قرار داد  و می توان بخش قابل توجه ای از مشکلات را از این طریق برطرف کرد.

اشتغال در صدر درخواست ها

استاندار فارس در جمع خبرنگاران گفت: در چهارمین دیدار مردمی پس از آغاز سال ٩٨ بیش از ٩۵ ملاقات کننده حضور یافت و اشتغال در صدر درخواست ها قرار داشت. 

عنایت الله رحیمی ادامه داد : ایجاد شغل در دستگاه های دولتی فرایندی داشته است و تنها با دستور استانداری امکان ایجاد شغل فراهم نخواهد بود. 

وی در خصوص سایر درخواست ها همچنین متذکر شد: مشکلات ملکی و دریافت مجوز ساخت در کنار تغییر مالکیت و کاربری زمین های منابع طبیعی دیگر موضوعاتی که بود که مورد درخواست ملاقات کنندگان بود. 

عالیترین مقام استان فارس با اشاره بر این که بیش از ۶۵ درصد از مشکلاتی که در دیدار های گذشته مطرح شده بود بر ایجاد سازوکاری در جهت ارزیابی عملکرد این دیدار ها تاکید کرد

او ادامه داد: برخی از مشکلات شاید در توان برخی از دستگاه ها نباید و نهاد های بالادستی در این امر دست اندر کار باشند بااینحال شناخت مشکلات مردمی منجر به افزایش کیفیت خدمت‌رسانی دستگاه های اجرایی می شود. 

استاندار فارس در ادامه با تاکید بر این موضوع که اکترونیکی کردن امور در اولویت دولت قرار دارد متذکر شد: در اجرا و توسعه دولت الکترونیک در فارس اقدامات مناسبی صورت گرفته است و ایجاد سامانه های مختلف منجر به کاهش بروکراسی اداره و افزایش ارائه خدمت به مردم شده است. 

کد خبر 4767368

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 7 =