بخش خصوصی در روند توسعه کردستان مشارکت بهتری داشته باشد

سنندج – وزیر کشور بر ورود بخش خصوصی به فعالیت های توسعه ای تاکید کرد و گفت: بخش خصوصی باید فعالانه تر از گذشته عمل کند و مدیران استانی مجموعه ای از افراد توانمند بخش خصوصی را شناسایی کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالرضا رحمانی‌فضلی شامگاه شنبه در شورای توسعه استان کردستان در سنندج اظهار کرد: برای پاسخ به نیازهای امروز، ما چند الگو تعریف کرده‌ایم که پیگیری جدی سند توسعه ۴ استان کشور از جمله استان کردستان و انتخاب یک شهرستان محروم در هر استان که شهرستان سروآباد به صورت پایلوت در راستای اجرای طرح محرومیت زدایی انتخاب شده از جمله این الگوها می باشد.

وزیر کشور در راستای سند توسعه کردستان بیان کرد: سند توسعه را با اولویت‌هایی که در استان‌های دیگر داشتیم پیش می‌بریم و در بحث منطقه‌بندی ، هر ۴ استان را یک منطقه کردیم تا امور بصورت منطقه ای پیگیری شود تا بتوانیم از ظرفیت ها و امکانات منطقه ای و تبادل ظرفیت این مناطق استفاده کنیم.

وی با اشاره به اینکه در حوزه تعارض ها و توازن های ملی بشدت در رنج و چالش هستیم ، افزود: به دنبال تکمیل سند توسعه استان کردستان به صورت اولویت بندی شده هستیم و بعد از انقلاب اقدامات خاص و ویژه ای در این خصوص صورت گرفته است.

رحمانی‌فضلی با بیان اینکه استان کردستان ظرفیت بزرگی از نظر فرهنگی است ، عنوان کرد: از نظر ظرفیت های غنی این استان در حوزه موسیقی نیز موسیقی اصیل و ماندگار این استان بخاطر اصالت و هویت آن در دنیا قابل تحسین بوده و در کمتر جای دنیا می توان نظیر آن را پیدا کرد.

 وی با اشاره به اینکه ظرفیت های این استان در حوزه های مختلف باید شناسایی شود افزود: باید در راستای شکوفایی و بهره گیری از امکانات و ظرفیت های استان کردستان در کلیه حوزه ها تلاش مضاعف داشته و با برنامه پیش برویم.

وزیر کشور با بیان اینکه باید در جهت فعالتر شدن بخش خصوصی در کردستان تلاش کنیم ، ادامه داد: نیاز امروز استان بهره‌گیری از بخش خصوصی است و می بایست از سرمایه گذارانی که اهل ذوق ، انگیزه و ریسک هستند در جهت پروژه‌هایی متناسب با نیاز و ظرفیت‌های استان بهره جسته و آنها را بکار گیریم.

به گفته این مقام مسئول: امروزه ما در شرایطی هستیم که نمره قابل قبولی را در ایستادگی و مقاومت در برابر مشکلات کسب کرده و تا کنون توانسته ایم همه توطئه‌ها و تحریم‌های اقتصادی را پشت سر بگذاریم.

وزیر کشور با بیان اینکه دشمنان نظام پیگیر مذاکره با ایران هستند افزود: کشور ایران به عنوان یک کشوری که به دنبال صلح، امنیت و پیشرفت است آمادگی داریم که هر نوع کمک و قدمی برداریم.

وی با اشاره به اینکه ایران در طول این ۴۰ سال توانسته در مقابل توطئه ها ایستادگی کند ، ادامه داد: کسانی که هزاران کیلومتر راه را جهت فتنه انگیزی در این کشور طی می کنند باید بدانند که در ایران نمی‌توانند فتنه‌انگیزی کنند.

رحمانی فضلی اذعان داشت:  دشمنان انقلاب روزی برای اینکه پای میز مذاکره برویم ما را تهدید می‌کردند که بنزین را قطع خواهیم کرد غافل از اینکه ما نه تنها بنزین وارد نمی‌کنیم بلکه صادرکننده بنزین هم هستیم.

وی با اشاره به اینکه وابستگی به نفت یکی از مشکلاتی است که باید آن را حل نمود ، ادامه داد: به خواسته امام در اوایل انقلاب باید از وابستگی های نفتی دوری جسته و به دنبال صلح و توسعه و استفاده از ظرفیت های دیگر باشیم.

رحمانی فضلی ادامه داد: کردستان باید نقش و رسالت تاریخی خود را یک بار دیگر انجام دهد ، اگر در استان فقر، فلاکت سختی و مصیبت باشد یا اگر آبادانی ، شادی و زندگی مطلوب باشد نتیجه کار کسانی هستند که پشت میز نشسته‌اند زیرا اداره استان‌ها به عهده ماست.

وی گفت : گام اصلی این است که ما در جهت ترویج بخش خصوصی به مردم تلاش مضاعف داشته و در جهت رفع مشکلات بیکاری گامی موثر برداریم.

وزیر کشور افزود: راه توسعه کردستان و استان‌های مرزی این است که باید پیوندهای وسیع و محکمی در سطح ملی برقرار کنیم تا کردستان سهم خود را از توانمندی‌های ملی دریافت کند.

وی خاطرنشان کرد: توانمندی و بودجه ملی محرک های کششی هستند که بخش اعظم تقویت و برقراری پیوندها در سطح ملی بوسیله کوشش محقق می شود.

کد خبر 4767472

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 8 =