کمترین هزینه انتقال قدرت در کشورها برگزاری انتخابات است

بندرعباس - معاون سیاسی و امنیتی استانداری هرمزگان گفت: کمترین هزینه انتقال قدرت در کشورها برگزاری انتخابات است.

به گزارش خبرنگار مهر، سعید ناجی شنبه شب در گردهمائی فرمانداران و بخشداران حوزه انتخاباتی غرب استان، افزود: انتخابات می تواند در حوزه سیاست بین الملل جایگاه کشور را ارتقاء دهد یا تضعیف کند به همین دلیل روند برگزاری انتخابات از اهمیت خاصی برخوردار است.

وی انتخابات را تعیین کننده در پیوند زدن مردم با تعیین سرنوشت کشورها دانست و عنوان کرد: انتخابات به درستی نقش مردم در تعیین سرنوشت خود و کشور را نشان می دهد.

ناجی خاطر نشان کرد: مشارکت و حضور بیشتر مردم در انتخابات نشان از این دارد که اراده اکثریت مردم در کشور  حاکم خواهد شد و این وظیفه فرمانداران است که مردم را از حقوق خود آگاه کنند.

وی اضافه کرد: در کنار آماده سازی زیر ساختهای مورد نیاز  برگزاری انتخابات، فرمانداران و بخشداران وظیفه انتقال مفهوم و اهمیت حضور در پای صندوق های رای به بدنه جامعه و تشویق و ترغیب مردم برای مشارکت حداکثری را دارند.

 معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان آماده سازی زیر ساختهای مورد نیاز برگزاری انتخابات و تشویق بدنه جامعه براس حضور حداکثری را دو وظیفه اصلی فرمانداران و بخشداران دانست و گفت: باید بتوان این دو وظیفه مهم را به موازات یک دیگر پیش برد و از کمرنگ شدن هر کدام جلوگیری کرد.

ناجی با بیان اینکه کمترین هزینه انتقال قدرت در کشورها برگزاری انتخابات است؛ افزود: برگزاری انتخابات موجب می شود که قدرت در کشورها با رای و خواسته اکثریت مردم منتقل شود و این امر برای انتقال قدرت کمترین هزینه را دارد.

وی بر برگزاری انتخابات سالم و بی طرف تاکید کردو گفت: دقت در عدم واگذاری اختیارات به ویژه در حوزه فرمانداران موجب افزایش سلامت در روند برگزاری انتخابات خواهد شد.

وی تاکید کرد: رعایت بی طرفی و پرهیز از جانبداری از ضروریات برگزاری انتخابات سالم است که باید در دستور کار اعضای هیئت اجرایی قرار گیرد.

کد خبر 4767475

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 2 =